STŘEDA 7. KVĚTNA: SLAVNOST KE DNI VÍTĚZSTVÍ A VLAJKA PRO REPUBLIKU

0

Pozor! Odpolední program zrušen! Přijďte si ve středu 7. května do Skálovy ulice a parku u letního kina připomenout výročí konce II. světové války. Program je připraven pro všechny generace. Hlavním bodem slavnosti bude prezentace 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany Armády České republiky. Před budovou Sokolovny předvedou liberečtí chemici v době od 9.00 do 15.00 hodin svoji techniku a vybavení dětem z mateřských škol, žákům základních škol i široké veřejnosti. V pravé poledne zazní u Pomníku padlých státní hymna a začne pietní vzpomínka spojená s kladením věnců.

Poté vedoucí představitelé města rozvezou květiny k pomníčkům rozesetým po celém městě i jeho okrajových částech.
n201405050907_vakci_83_014_plakatVe 13.30 hodin budou před Sokolovnou vyhlášeny výsledky okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a v 15.00 hodin začne v zadní části letního kina PÁRTY V PARKU – zábavné odpoledne plné hudby, her a zábavy.

Její součástí bude Vodní bar společnosti Severočeské vodovody a kanalizace a koncert Big Bandu turnovské ZUŠ. Soubor loutkového a alternativního divadla Čmukaři sehraje pohádku a připraví tvůrčí dílnu s názvem Vyrob si svoji loutku. TJ Turnov nabídne sportovní aktivity pro mládež a představí areál pevných kontrol orientačního běhu v Šetřilovských parcích. Soutěže pro děti a výtvarnou dílnu pro celou rodinu zajistí Centrum pro rodinu Náruč společně se Sokolem. Chybět nebudou balonky a občerstvení. Těšit se můžete na vystoupení mažoretek perliček. Akci připravilo město Turnov. V případě nepříznivého počasí se však slavnost neuskuteční.

VLAJKA PRO REPUBLIKU
Starosta města Tomáš Hocke vyhlašuje u příležitosti letošního Dne vítězství kampaň s názvem Vlajka pro republiku. S kampaní přichází opět po roce. Zase bude v sekretariátu vedení města na turnovské radnici připraveno padesát státních vlajek pro ty, kteří se chtějí připojit k národní vzpomínce. Vzpomínce na ty, kteří bojovali za myšlenky svobodné Československé republiky, za vzletné myšlenky demokracie nebo „jen“ za své rodiny a nejbližší.
Své pohnutky k vyhlášení kampaně vyjádřil starosta minulý rok při pietní vzpomínce u Pomníku padlých: „Byl bych velmi rád, abychom si právě ve dnech velkých státních svátků – 8. května a 28. října – připomínali symboly české státnosti.  Nejenom proto, že se to oficiálně má, ale především proto, že to tak vnitřně cítíme. Abychom se nestyděli vyvěsit na domě státní vlajku, dát do klopy trikolóru, přijít k pomníku položit květinu či zapálit svíčku, a to nejen v okamžiku pietního aktu. Vždy si můžeme představovat někde nad námi ty, kteří se nevzdali a bojovali za naši vlast a naši vlajku – mladé kluky, táty od dětí, maminy, dědy i babičky. Často přemýšlím, co si tam asi tak o nás myslí a jestli by své kroky nesměřovali jinak. Pokusme se proto naše chování dobrovolně změnit tak, aby se hrdinové boje za naši republiku nemuseli za nás stydět.“

(Zdroj: TZ města Turnov)

Aktualizace 7.května v 11.00 hodin:

Odpolední program se ruší!!!
Na dnešní den město Turnov připravilo v rámci oslav Dne vítězství pěkný celodenní program. Dopoledne se i za vytrvalého deště před sokolovnou ve Skálově ulici představila s technikou 31. brigáda radiační, chemické a biologické ochrany Armády České republiky, ve 12.00 u pomníku padlých proběhne pietní akt s kladením věnců. Protože je ale předpověď počasí velmi nepříznivá, je odpolední program v parku u letního kina bez náhrady zrušen!!!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.