BUDE STÁT V PŘEPEŘÍCH FOTBALOVÝ STADION!?

0

Tak tahle otázka koluje Turnovskem již hezkých pár měsíců a kdekdo má „zaručené“ zprávy. Všem těmto různým dohadům a fámám by měla předejít naše účast na veřejném projednávání tohoto záměru, které proběhlo počátkem dubna. Stoprocentní účast zastupitelů a neočekávaný zájem z řad přepeřských občanů zaznamenalo zasedání místního zastupitelstva. Svůj odvážný plán sem přišli představit zástupci v loňském roce vzniklého občanského sdružení FK Přepeře. Spolu s projektanty ideu fotbalového stadionu přiblížil předseda sdružení Michal Kupka.

Toho uvedl starosta obce Luděk Sajdl, jenž v úvodu připomněl, že předmětné pozemky jsou v územním plánu obce určeny pro možnost sportovního využití, takže Přepeře by o návrhu fotbalistů mohly vážně uvažovat. „Cílovým stavem naší eventuální spolupráce by mělo být, aby na dosud více méně ladem ležících pozemcích u železniční trati vyrostlo na náklady investorského FK sportoviště. Pozemky by vlastnicky sjednotila obec a FK by celý areál včetně přístupové cesty udržoval v provozu za symbolický roční nájem ve své režii v počtu dohodnutých let,“ nastínil starosta.

Zastupitele pak zajímaly hlavně informace o FK Přepeře. „Naše sdružení má prozatím 29 členů, z toho je 23 aktivních fotbalistů. V pravidelných mistrovských soutěžích okresu se pohybujeme již hodně dlouho pod hlavičkou SK Mírová pod Kozákovem B. Bohužel naše fungování zde již dále nebylo možné, takže toto mužstvo bylo převedeno pod SK Semily, který nám poskytl azyl. Na jeho hřišti jako B tým vedeme s přehledem okresní soutěž, od které jsme byli díky administrativním záležitostem nuceni začínat svou historii. Podaří-li se nám vybudovat zázemí v Přepeřích, rádi bychom samozřejmě přesídlili sem,“ přiblížil předseda Michal Kupka, jenž v obci také bydlí.

Jak vyplynulo z další diskuse, realizace záměru rozhodně nebude jednoduchá. Ještě před veřejnou schůzí museli projektanti vzhledem ke stanovisku Správy železniční dopravní cesty operativně změnit polohu uvažované hrací plochy, a tomu uzpůsobit ostatní náležitosti. Řeší se přístupová cesta, zpevněná plocha pro parkující návštěvníky, a také umístění či rozměry provozní budovy. Vzhledem ke svažitosti pozemku se část horní poloviny musí odtěžit a touto zeminou vyrovnat spodní část. Nejvyšší násyp činí 1,8 m! Dalším problémem je nynější vlastnictví pozemků. Obec je pouze jejich 2/3 vlastníkem, takže je třeba jednat o jejich případném odkupu nebo výměnách.

„Vše máme rozplánované na etapy. První je logicky hrací plocha s provozním objektem, umožňujícím jeho pozdější rozšíření. Ostatní bude následovat na základě podpory OFS, našich sponzorů nebo třeba i obce. Již teď jsme do přípravy investovali nezanedbatelné peníze a ostatní se bude odvíjet dle vývoje momentální situace,“ nastínil postup představitel investora Michal Kupka.

Po bezmála dvouhodinové, oboustranně konstruktivní debatě zastupitelé odsouhlasili podporu záměru výstavby fotbalového hřiště s příslušenstvím. Starosta bude dále jednat se spoluvlastníky o sjednocení potřebných parcel. Půjde-li všechno tak, jak by mělo, v srpnu nebo září t. r. by se mohlo začít budovat. Zájem ze strany Přepeř je více než patrný, stejně jako elán na druhé straně „hřiště“…

Zpracoval Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.