STAVEBNÍ RUCH V ULICÍCH JEDE NAPLNO

0

Turnovští řidiči se musí rychle naučit žít s uzavírkami ulic. Jde to ale „ztuha“. Také jste se již otáčeli autem u mostu přes Jizeru v Palackého ulici? Že tato ulice není průjezdná, se ze značení sice dozvíte, možná si ho ale spíš všimnou přespolní než místní, protože ti mají své město v paměti a dopravní značky nesledují. Takže: Uzavřena je Palackého ulice od kruhové křižovatky u Kudrnáčových hodin po velký most přes Jizeru, a to až do léta!

Zatím se čile pracuje hned za mostem, kde byl stávající povrch již odstraněn a pracovníci stavební firmy tu pokládají nové kostky na chodníky a část vozovky. Dále je také uzavřena Bezručova ulice od Šroubáren až po hruborohozecký zámek. Místo ulice je tu pěkný tankodrom, pokud zde nebydlíte, tak se ho ani nesnažte projet. Objížďka vede Hruborohozeckou ulicí. Obě velké uzavírky souvisí se stavbou kanalizace a nové povrchy, včetně chodníků a osvětlení, jsou součástí stavebních prací. Ty skončí letos na konci léta.

nadrazniPo zimním spánku se také konečně začalo pracovat v Nádražní ulici. Je tu prováděno dodláždění chodníků, volné plochy jsou zaváženy zeminou, ulici budou lemovat nově zasazené stromy. Ještě na konci loňského roku tu bylo instalováno nové veřejné osvětlení. Lidé si ale stěžovali, že světla spíš připomínají bludičky. Proběhlo měření, které shledalo, že intenzita osvětlení je opravdu slabá. Jestli jste si ale všimli, už v únoru bylo vše opraveno a i když světla nesvítí, jako to bylo dříve u starého osvětlení, bludičky v Nádražní už nejsou.
Rekonstrukce první etapy této ulice skončí na konci května, do té doby vznikne ještě jeden nový přechod pro chodce před Delvitou. Celkově si práce vyžádají 50 milionů, 40 milionů zaplatí kraj, který je vlastníkem komunikace.
Kdy se začne pracovat na zbylém úseku kolem viaduktu na Přepeřské ulici zatím není známo, původně měly práce průběžně navazovat. Vzhledem k tomu, že ale avizované dotační tituly z fondů Evropské unie mají zpoždění nejméně půl roku, a skeptici hovoří až o roku, o pokračování prací zatím nikdo nic konkrétního neví.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.