HONIČKY V TURNOVSKÝCH ULICÍCH JAKO VE FILMU

0

„Jedu Bezručovou ulicí směrem k hruborohozeckému zámku a najednou za mnou šedý roomster s malým modrým majáčkem, jako ho znám z francouzských filmů. Aha, asi jede předseda vlády nebo prezident na hory, nebo na zámek, říkám si a dělám místo na krajnici. Jedu ale pomalu dál. Až když mě škodovka předjede a spolujezdec na mě zuřivě mává červenou plácačkou, tak pochopím, že celé to stíhání je kvůli mně. Stálo mě to dva body a tisícovku, jel jsem prý 66 kilometrů v hodině. A připadal si jako ve filmu o gangsterech,“ komentuje vlastní zážitek jeden z postižených motoristů.

Ano, v Turnově operuje šedostříbrná Škoda Roomster. Stává v tmavých zákoutích, její osádka nenápadně změří rychlost okolo projíždějícího auta, strážník nasadí modrý majáček na střechu a auto uhání za viníkem. Malý nápis „Městská policie“ na boku vozu lze úspěšně přehlédnout, tak je auto v běžném provozu nenápadné. „A také nám nikdo neujede, protože pod kapotou je jeden z nejsilnějších motorů, který se do roomstera montuje,“ pochvaluje si velitel turnovské městské policie Luboš Trucka. Jak dodává, lidé si často právě v Bezručově a Nádražní ulici opakovaně stěžují na překračování povolené padesátky. „Jeden z občanů nám dokonce dovolil měřit rychlost v zákrytu svého domu. Za tři dny, co jsme auto v září použili, jsme při dvouhodinovém měření dohromady odhalili 34 řidičů, kteří povolenou rychlost překročili. Není výjimečné, že se někdo ulicemi města pohybuje osmdesátkou,“ uvedl Trucka.

Speciálně upravenou Škodu Roomster nabízí městským policiím v republice jedna nejmenovaná soukromá firma formou několikadenního pronájmu. Auto tak putuje od severu na jih a od východu na západ. V Turnově se prý opět objeví v říjnu. „Bezpečnostní akce zaměřená na dodržování povolené rychlosti provedená tímto způsobem je efektivní, navíc si každý podvědomě, až kolem pojede příště, uvědomí, že noha na plynovém pedálu má přidávat jen zvolna. Že ho policejní auto dojede a na místě strážníci pokutují, má také psychologický efekt,“ dodává Trucka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.