V ROVENSKU SE SEJDE NA 1 200 ORIENTAČNÍCH BĚŽCŮ!

0

Český ráj bude již po dvaadvacáté patřit orientačním běžcům. Na 1 200 závodníků z deseti zemí světa, z těch vzdálenějších zemí jmenujme Austrálii, Španělsko, Norsko, Rusko, se předposlední prázdninový víkend 23. – 25. srpna 2013 sejde v Rekreačním středisku Palda u Rovenska pod Troskami. Dvě závodní etapy budou připraveny v prostoru Hrubá Skála – Rokytnický rybník a jedna etapa v prostoru Boreckých skal. Závodů se účastní veškeré věkové kategorie žen i mužů od nejmenších dětí až po nejstarší veterány nad 75 let. Letos budou mít závody navíc i mimořádně vysokou sportovní úroveň, nejen v elitních kategoriích.

Na start mužské elity se postaví mistr světa ze štafet z minulého roku i letošní reprezentant Jan Procházka. Ukázat se budou chtít i další reprezentační kolegové Jan Petržela, Štěpán Kodeda či Miloš Nykodým. Zajímavá je jistě účast letošního juniorského mistra světa na klasické trati Piotra Parfianowicze z Polska či norského reprezentanta Matse Haldina. Takřka na domácí půdě bude chtít každá žena porazit Danu Brožkovou, naši nejlepší závodnici posledních let. Nejvíce by jí měly potrápit Vendula Haldin, Kamila Gregorová, setry Knapovy či brněnské závodnice Kabáthová s Hlavovou.

Závody by neproběhly bez vstřícnosti CHKO Český ráj, Odboru ochrany životního prostředí KÚ LK, Lesů ČR, města Rovenska pod Troskami, obce Hrubá Skála, drobných vlastníků i dalších zúčastněných. Děkujeme všem za spolupráci!
Jindřich Kořínek, předseda OOB TJ Turnov, ředitel závodu
http://tur.cz/pekneprazdniny

PRO ROVENSKO JE TO PRESTIŽNÍ AKCE
 „Naše městečko Rovensko pod Troskami se již tradičně stává centrem závodů v orientačním běhu pořádaných Oddílem orientačního běhu TJ Turnov. Závod proběhne mimo jiné i na našich krásných Boreckých skalách. Orientační běh má tradici i u nás, kdy v místním oddílu orientačního běhu pod vedením Vladislava Vlčka se vypracovaly dvě světově známé orientační běžkyně Dana a Radka Brožkovy. Dalším výborným orientačním běžcem z našeho městečka je i Martin Vlček. Právě Dana Brožková přislíbila účast na letošním ročníku.
Jsme potěšeni, že naše městečko opět ožije návštěvou více než tisícovky účastníků závodů v orientačním běhu, který má u nás dlouholetou tradici.“
Zdeňka Nejedlá, starostka Rovenska pod Troskami

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.