STAROSTA DEBATOVAL S OBČANY VE ČTVRTI U KASÁREN

0

Z mnoha pohledů byl zajímavý další díl debat s občany, které na jaře zavedl turnovský starosta Tomáš Hocke. Na setkání, uskutečněné 22. října v budově „hotelovky“, dorazilo asi sedm desítek lidí. Starosta úvodem zrekapituloval zásadní rozhodnutí učiněná zastupiteli v nedávné době – fúze nemocnic, sportoviště v Maškově zahradě, výstavba waldorfské mateřské školy a připravovaný systém zvýhodněné platby za likvidaci komunálních odpadů pro občany. Hovořilo se také o přípravě nového územního plánu, starosta vyzval, aby se lidé s novým dokumentem seznámili, protože ten bude určovat další rozvoj města v mnoha směrech.

Potom už se hovořilo hlavně o místních problémech. Přítomní se zabývali záměrem další úpravy Metelkových a Rývových sadů. Podle starosty bude nová úprava realizována nejdříve v roce 2015, a tak je ještě dostatek času na úpravu projektu a diskuzím na téma, jak by měl tento městský park v budoucnu vypadat. V této části města je velmi citlivé téma tzv. severozápadní odlehčovací komunikace z autobusového nádraží kolem atletického stadionu do Žižkovy ulice. „Tato trasa bude nyní vedena pouze ve formě územní rezervy, co s ní bude dál, záleží na tom, jak a jestli se někdy podaří vyřešit obchvat na Semily mimo město,“ zmínil starosta.

n201311041010_zap_411_2013_starostaObčané také požadovali dořešit situaci po rekonstrukci ulice v rámci projektu Čistá Jizera, zejména Jeronýmova ulice by si podle nich zasloužila nějaké konečné smysluplné řešení. Mnozí by si také přáli, aby v celé vilové čtvrti byla zavedena tzv. zóna 30. V této městské části také chybí nějaký větší obchod s potravinami, starosta se pozastavil nad tím, že zde nevznikla nějaká aktivita tzv. zezdola, město také prodává bývalé kino a část kotelny u základní školy, zatím bez zájmu podnikatelů.

Velmi zajímavá debata se rozvinula nad budoucím rozvojem bytové zóny na Hruštici. Město podle starosty se snaží vykoupit část pozemků, aby tu mohl vzniknout důležitý zelený koridor, radnice by chtěla v prostoru u mateřské školy realizovat malý parčík s dětským hřištěm. Lidé rozporovali záměr výstavby bytových domů v této lokalitě, už třeba proto, že požadavky na to, jak by měly domy vypadat, znamenají vysokou cenu budoucích bytů. Záměr je tedy podle nich velmi diskutabilní. Dokonce vznikla občanská petice proti záměru výstavby bytových domů na Hruštici. Starosta připustil, že by se tím mohlo zabývat zastupitelstvo města a pokud zde dojde ke shodě, tak by tento záměr byl zrušen.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.