DIANA KOBZANOVÁ JE JEŠTĚ STÁLE TAK TROCHU Z ČESKÉHO RÁJE ANEB TURISTICKÉ NOVINY 2010

0

Distribuce již desátého ročníku letních turistických novin Český ráj 2010 začala v posledních dubnových dnech. Noviny jsou k dispozici v turnovském infocentru na náměstí, postupně se objeví na prodejních stáncích, v muzeu, v památkových objektech a v informačních střediscích v regionu. Noviny vycházejí jednou ročně vždy na začátku sezony, jejich obsahem jsou zajímavosti a pozvánky do různých koutů Českého ráje. Ani tentokrát nechybí vyčerpávající přehled akcí od května do září v prostoru od Turnova po Jičín a od Mladé Boleslavi po Novou Paku. „Mám prošlápnutý celý Český ráj, těžko říct, kde je to nejhezčí. Jen nemám ráda plná parkoviště a miliony lidí, kteří řvou a neumí se chovat. Ale to by člověk nemohl vylézt z baráku, a faktem je, že díky turistům spousta lidí na Turnovsku může alespoň trochu slušně žít,“ říká v titulním rozhovoru bývalá Miss České republiky, modelka a nyní hlavně moderátorka Diana Kobzanová, která dětství a dospívání prožila v Roudném, resp. v Turnově.

n201004291819_zap_137_010_novinyTuristické noviny přinášejí spoustu pozvánek i do míst, o kterých třeba moc nevíte, a přesto si zaslouží vaši pozornost. Noviny nejsou zaměřeny jen na turisty, spoustu nového se z nich dozví také našinec… Jsou tu uvedeny zajímavosti jednotlivých regionů, tipy na pěší a cyklovýlety, najdete zde informace pro vodáky na Jizeře, novinky z geoparku, informace o původních regionálních výrobcích. Děti mohou soutěžit o ceny.
Příloha novin obsahuje jízdní řády turistických autobusů, které každoročně křižují Českým rájem. Počet linek se ustálil na pěti, autobusy vás zavezou i do míst, kam jinak běžné linky nejezdí. Turistické autobusy jsou uzpůsobeny i pro přepravu jízdních kol, takže se třeba můžete nechat vyvézt na Kozákov a odtud pokračovat na některý ze zajímavých výletů. První linka bude v provozu od 1. května, ostatní se postupně přidají…
Noviny vydává Město Turnov ve spolupráci se Sdružením Český ráj. Náklad je 10 tisíc výtisků, cena 20 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.