TURNOVSKÁ „ŠPERKÁRNA“ OPĚT BODOVALA!

0

O prázdninách vyhlásilo profesní sdružení klenotníků a hodinářů v České republice společně s Inchebou Praha, jako doprovodnou akci výstavy Hodiny a klenoty 2009, soutěž ŠPERK ROKU 2009. Letos to byl už 8. ročník. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Kategorie S: studentský šperk (S1 umělecký šperk, S2 komerční šperk), kategorie A: umělecký šperk a kategorie C: komerční šperk.

Kategorie studentského šperku umožňuje studentům uměleckých škol prezentovat své vlastní, originální šperky před spotřebitelskou i odbornou veřejností, a tak zvýšit povědomí o školním zařízení, ve kterém exponáty vznikly. Letos bylo do kategorie studentský umělecký šperk přihlášeno 22 prací, do kategorie studentského komerčního šperku šest prací. Komise hodnotitelů se skládala z 22 členů, vesměs odborníků zvučných jmen.

n200910071210_zap_441_09_smejkalovaI tentokrát se do soutěže přihlásila SUPŠ a VOŠ Turnov, známá spíš jako turnovská „šperkárna“. V minulých ročnících soutěže se práce žáků oboru zlatnictví a stříbrnictví dočkaly ocenění a letos tomu nebylo jinak. „Šperkárna“ obsadila 1. a 2. místo v kategorii studentského uměleckého šperku. Vítězství patří Martině Smejkalové za práci s názvem „Náhrdelník, kubický zirkon“, na druhém místě skončila Anna Kostínková za soupravu náhrdelníku a náušnic.
Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže probíhalo na galavečeru výstavy Hodiny a klenoty 2009 v Průmyslovém paláci v Praze ve středu 30. září a ceny za obě práce převzala v zastoupení obou úspěšných děvčat Radka Jarešová, učitelka SUPŠ a VOŠ Turnov. Snad stojí za zmínku, že i diplomy a účastnické listy celé soutěže vznikly na SUPŠ Turnov.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy nejen výherkyním, ale i učitelům, kteří je při práci vedli. Je to letos pro naši školu další ocenění v celé řadě a doufáme, že zdaleka ne poslední.

 

Ing. Jana Rulcová

ředitelka SUPŠ a VOŠ Turnov

jana.rulcova@sups.info

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.