ŠROUBÁRNA OTEVŘELA NOVOU HALU ZA 24 MILIONŮ

0

S koncem roku plní Šroubárna Turnov, a. s., další z postupných kroků své dlouhodobé strategie opustit postupně prostory v sousedství Bezručovy ulice a celý areál tradičního zdejšího výrobního závodu přesunout do stávající zadní části a podnik postupně zeštíhlit a modernizovat. „Hala logistiky a údržby vznikla částečnou demolicí starých objektů a novou přístavbou. Financování proběhlo za pomoci Fondu pro obnovu a rozvoj Evropské unie a úvěru od České spořitelny. Celkové náklady byly ve výši 24 milionů korun,“ uvedl při slavnostním otevření na počátku prosince ředitel společnosti Jaroslav Vávra.

Slavnostního předání nové haly do užívání se zúčastnil majoritní vlastník společnosti, představenstvo firmy  spolu s vedením, zástupci stavebních a projekčních firem (výstavbu provedla jako generální dodavatel společnost Regionální stavební Liberec za pomoci šesti subdodavatelů), na místě byl i starosta Turnova a další významní hosté. „Hala logistiky bude sloužit k balení a distribuci výrobků, v novém skladu je k dispozici 900 paletových míst. V hale údržby najdou místo pracovníci pro údržbu strojů a zařízení. Celková plocha nové haly je 1 000 metrů čtverečních,“ přiblížil Vávra. Výstavba byla zahájena v březnu letošního roku a dokončena na konci listopadu.

n201312191351_zap_467_2013_sroubtu

n201312191352_zap_468_2013_sroubtu

n201312191352_zap_469_2013_sroubtu

Šroubárna Turnov, a. s., má v Turnově velmi bohatou historii a je jedním z významných zaměstnavatelů pro město a okolí. Podnik má v současnosti 180 zaměstnanců, jeho roční obrat je zhruba 240 mil. Kč s plány výrazného růstu. Firma je výrobcem šroubů, podložek, soustružených dílů pro automobilový průmysl, kompresory  a další odvětví průmyslu.  Odběratele Šroubárny Turnov najdete v České republice, na Slovensku, ve státech EU, a nově například v Brazílii a Mexiku. Historie společnosti Šroubárna Turnov, a. s., je psána od roku 1951. Nejvýznamnější investice realizuje společnost od roku 1997 a nová hala logistiky včetně jejího moderního vybavení je jednou z nejvýznamnějších investic.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.