SKAUTKY VYBÍRALY PENÍZE NA PODPORU ASI NEJZNÁMĚJŠÍ ČESKÉ SBÍRKY

0

V sobotu 15. března v ulicích Turnova proběhla humanitární sbírka „Pomozte dětem“, která má za svůj symbol žluté kuře v červenobílém kruhu. Díky České televizi, která vždy na Velikonoce vysílá přímý přenos s účastí nejznámějších umělců (vystupují zdarma), jde asi o nejznámější sbírku v naší republice. Podle Jany Vélové, vedoucí jednoho z oddílů, se jí již poněkolikáté účastní i turnovští skauti. V sobotu 15. března dopoledne jste je mohli zastihnout na náměstí, v Nádražní ulici a na parkovišti před Diskontem Plus.

n200803192211_zap_128_08_kure„Peníze na kuře, jak se sbírce říká, vybíraly dva dívčí skautské oddíly, a to jak malé světlušky, což jsou děti do 11 let, tak i starší skautky. Vždy byl na místě i někdo starší 18 let. Letos jsme ale nezaznamenali skoro žádné negativní reakce oslovených lidí. Buď na sbírku přispěli, nebo šli svou cestou,“ uvádí Jana Vélová. Podle ní na konto sbírky nejvíce peněz dávají matky s dětmi, ale i celé rodiny.

V úterý 18. března byly úředně zapečetěné schránky oficiálně na městském úřadě rozpečetěny. Vybraná částka je ve výši 12 807 Kč. Informace o sbírce najdete na těchto internetových stránkách: www.pomoztedetem.cz ,  www.skaut.cz/kure nebo přímo na adrese turnovského skautského oddílu www.chobotnice.blog.cz

200803192211_zap_129_08_kure

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.