NÁMĚSTÍ JAKO PŘEHLÍDKOVÉ MOLO

0

Ve čtvrtek 8. června vpodvečer bylo na turnovském náměstí plno. Na módní přehlídku obchodu Dmania v Hluboké ulici dorazily především ženy všeho věku. A přesně napříč generacemi obchod s módou a módními doplňky také poskytuje své služby. „S tím jsme do podnikání šly, poradit ženám, co by jim slušelo, hledat pro ně to nejvhodnější oblečení v souladu s postavou a věkem. Co je pro nás důležité, aby se v našem obchodu cítily dobře,“ říká Romana Strnadová, která firmu provozuje se svojí dcerou Doubravkou Marešovou.

„Doubravka je ten hlavní člověk, já jen pomáhám, seč mně síly stačí,“ říká maminka s úsměvem. Začátky vůbec nebyly lehké. Když obchod otevíraly, přišel koronavirus a s ním spojené zákazy. „Jen s podporou našich zákazníků a přátel se nám podařilo to nejhorší přežít. Nikdo by si asi na nás nevsadil, my ale byly přesvědčené, že se nám to prostě musí podařit. Doubravka má vlastní autorskou kolekci módního oblečení. Pracuje s českými kvalitními materiály, šijeme v malé dílně, všechno je to Made in Turnov,“ doplňuje Romana Strnadová. Kromě vlastního zboží prodávají také kvalitní německé módní značky, které jejich modely doplňují.

„Udělat módní přehlídku přímo na náměstí byl náš sen, vloni jsme si to vyzkoušely v malém přímo v obchodě, letos jsme si už řekly, že je čas vyrazit ven. Máme ohromnou podporu v našich zákaznících, mezi které patří i muži, protože i pro ně máme zajímavé oblečení. Když jsme se o módní přehlídce zmínily, tak nám zákaznice a kamarádi spontánně nabídli pomoc. Nechtěli jsme profesionální modelky, ale lidi z města, které ostatní znají. A tak se na modelky proměnili naši přátelé. Nejstarší modelce je 70 let, je naší zákaznicí, a že kývla, že oblečení bude i předvádět, toho si moc vážíme,“ uvádí Strnadová. A jako perličku dodává, že před časem nabízely na zkoušku sukně a šaty s grafikou Trosek a Českého ráje. Koupily si je ženy ze Sdružení Český ráj a prý to mělo na republikovém turistickém veletrhu velký úspěch.

„Vždy poměrně dlouho trvá, než se nová značka, nový obchod etablují. Ze zpětného pohledu bych asi mohla konstatovat, že nám ty lockdowny za koronaviru paradoxně pomohly. Tedy alespoň v propagaci, protože si to zákaznice mezi sebou řekly a my zjistily, že Turnov je plný úžasných žen všeho věku,“ uzavřela Romana Strnadová.

Viz také www.dmania.cz

Snímky z módní přehlídky obchodu Dmania na turnovském náměstí 8. června

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.