RÁJ BĚŽKAŘŮ: UPRAVENÉ STOPY JSOU PŘÍMO V TURNOVĚ, OŽÍVÁ LOMNICKÁ MAGISTRÁLA

0

Z letošní zimy mají velkou radost především milovníci zimních sportů. Dostatek sněhu zase po letech dovoluje připravit kvalitní běžecké stopy i přímo v Turnově. „Přestal padat sníh, takže jsme dnes čtyř a půlkilometrový okruh doplnili také upraveným prostorem pro bruslaře, povrch je velmi kvalitní,“ uvedl Arnošt Möller z Klubu lyžařů Turnov, který provozuje areál ve Struhách. Na běžecké tratě se můžete napojit nahoře na sjezdovce a také u Třech svatých nad sídlištěm Výšinka, odkud pojedete až k Sempře „klasiku“ a u Sempry navazuje okruh pro bruslaře. Připomeňme, že okruh pro běžkaře je také kolem areálu v Maškovce.

A to není všechno, na turnovském okruhu můžete kroužit odpoledne po práci či po škole, jestliže si uděláte o trochu více času, můžete vyjet také kousek za město na Lomnickou lyžařskou magistrálu. I ta ožívá po letech v celé délce.
Páteřní trasa magistrály kopíruje Zlatou stezku Českého ráje a nabízí několik neopakovatelných výhledů na Krkonoše, Jizerské hory a Český ráj. Hlavní okruh měří přibližně 25 km a za dobrých sněhových podmínek lze využít až 35 km upravených běžeckých stop. Magistrála vede ze Zeleného háje na Rváčov, dále přes Morcinov a Košov na Tábor, pokračuje přes Ploužnici na Klepandu a odtud se přes Novou Ves nad Popelkou a Lomnici nad Popelkou (letiště, letní stadion, Stará Lomnice) vrací do Zeleného háje, kde je možné pokračovat směrem na Kozákov.
O lyžařskou magistrálu se pečlivě stará lomnický lyžařský sportovní klub za finanční podpory města Lomnice nad Popelkou. Magistrála je upravována rolbou v šířce pěti metrů. Po obou stranách je stopa na klasiku a uprostřed pro bruslení. V lyžařském areálu v Popelkách se dále nacházejí volně přístupné běžecké tratě v délkách 2, 3, 4 a 5 km.
Vhodnými nástupními místy na běžeckou magistrálu s možností parkování jsou Zelený háj, Rváčov, Košov, Tábor, Ploužnice, Nová Ves nad Popelkou a v Lomnici nad Popelkou lyžařský areál v Popelkách a u letního stadionu.

(TvA s přispěním TZ města Lomnice nad Popelkou)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.