ŠEST MLADÍKŮ VE FAVORITU. VÁŽNÁ DOPRAVNÍ NEHODA DEN PŘED VELIKONOČNÍM PONDĚLÍM

0

Den před velikonočním pondělím, kdy by se tato situace dala pochopit snáz, se nacpalo šest mladých mužů do Škody Favorit a vyrazilo na cestu. Bohužel ráno neděle 8. dubna bylo na Turnovsku bílé. I když by člověk vzhledem k datu mohl očekávat spíš příjemné předjarní počasí, všude ležel čerstvě napadaný sníh a lehce mrzlo. To bylo také možná příčinou nehody, při které favorit plný mladých lidí sjel ve Žlábku směrem na Rovensko pod Troskami ze silnice a narazil do stromu. A protože tento vůz nemá mnoho bezpečnostních prvků, je z toho rázem vážná nehoda.

n201204081448_zap_117_2012_nehoda„Dvaadvacetiletý řidič měl přelámané nohy zaklíněné pod pedály. Na jeho vyproštění jsme použili hydraulické nářadí. Těžce zraněn byl také o dva roky mladší spolujezdec, kterého jsme oživovali a dále pak pomáhali záchranářům,“ popsal událost velitel zasahujících semilských profesionálních hasičů Petr Vlach. K nehodě došlo v neděli ráno po půl osmé. Na místě byli také záchranáři. Jednoho těžce zraněného mladého muže přepravil vrtulník do liberecké nemocnice, druhý těžce zraněný byl tamtéž přepraven sanitkou. Zbývající čtyři spolujezdci na zadních sedadlech měli jen lehčí zranění, se kterými byli převezeni do nemocnice v Turnově. Nehoda je v šetření, podle mluvčí policie nebylo možné na místě kvůli zdravotnímu stavu řidiče zjistit, jestli při nehodě hrál nějakou roli alkohol. To bude zjištěno až dodatečně v nemocnici odběrem krve.

n201204081448_zap_118_2012_nehodaTato vážná dopravní nehoda, která se, doufejme, obejde bez tragických následků, je vážným varováním pro velikonoční pondělí, na které meteorologové hlásí podobné počasí, jako panovalo v neděli.
(Zdroj: mluvčí hasičů, záchranářů a policie Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.