SENÁTOR JERMÁŘ: TURNOV BY MĚL ZŮSTAT CENTREM REGIONU

0

Bez všech pochybností můžeme říci, že Turnov je přirozeným a historickým centrem celého regionu. Tato jeho role by se měla promítnout i do jeho postavení v porovnání s ostatními městy. Připravovaný zákon o územně správním členění státu by však mohl významně změnit jeho současnou pozici, protože má za cíl sladit území okresů se správními obvody obcí s rozšířenou působností. Pokud zákon bude schválen v podobě, jaké ho nyní zpracovává ministerstvo vnitra, nejvíce se dotkne právě města Turnova.

Z celkových 33 změn okresní příslušnosti obcí má proběhnout 16 v našem regionu. Připravovaný zákon by tak měl vzít v potaz historické postavení Turnova jako centra regionu a zachovat jej co možná nejblíže jeho současné podobě.

 

Jedna z možných variant je se znovu pokusit o vytvoření, nebo chceme-li, o obnovení okresu Turnov. Tato varianta by však vyžadovala především rozsáhlejší rozbor a diskusi o všech možných aspektech vzniku nového okresu. V úvahu by se musel vzít například vznik nových úřadů a peníze potřebné na vytvoření nového okresu, tedy částka mezi 200 až 250 miliony. Z diskutovaných variant je to dnes možnost asi nejméně reálná, ale někdy stojí za to usilovat o zdánlivě nereálné cíle.

 

Jako senátor vnímán důležitost Turnova, stejně jako názory jeho občanů, kteří nechtějí, aby jeho význam v důsledku přijetí připravovaného zákona klesl. Z pozice zákonodárce a zastupitele Turnovska v Senátu budu usilovat o to, aby mu jeho postavení i nadále zůstalo, a to ať v podobě okresu nebo nějaké jiné přijatelné varianty.  S mojí podporou může počítat každá iniciativa snažící se o zachování významu Turnova jako centra jednoho z nejkrásnějších regionů v naší zemi.              

 

Jaromír Jermář

jermarj@senat.cz

Pozn. red.: Tolik senátor obvodu Mladoboleslavsko-Turnovsko. Článek na téma okresu Turnov čtete ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.