U STÁTNÍCH MATURIT PROPADLA VÍCE NEŽ PĚTINA STUDENTŮ, TÝKÁ SE TO I TURNOVA

0

Podoba státních maturit je kritizována ze všech stran. Na určité nesrovnalosti a problémy upozorňovala v posledních letech většina pedagogů. Maturitní zkouška v tzv. státní podobě se letos uskutečnila podruhé, kritici vyčítají především systém hodnocení prací z českého a dalších jazyků, protože slohové práce lze jen těžko objektivně posoudit. V písemných státních maturitách na mnoha školách neuspěli premianti, dá se očekávat množství odvolání, protože bez maturitní zkoušky je znemožněno studium na vysoké škole.

Z malé sondy do turnovských středních škol vyplynulo, že na gymnáziu neuspělo letos v písemných státních maturitách pět studentů, na Střední uměleckoprůmyslové škole šperkařské to bylo 17 studentů, na Obchodní akademii, Holetové škole a Střední odborné škole 16 studentů a na Střední zdravotnické škole 10 studentů. Ti mají možnost se odvolat k příslušnému krajskému úřadu. Zde k 21. červnu podle vedoucí odboru školství Jiřiny Princové evidovali celkem 193 žádostí o přezkoumání maturitní práce. Nejvíce jich je ze Střední školy strojní stavební a dopravní v Liberci, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v České Lípě ad. Mezi žádostmi jsou i ty z turnovské „hotelovky“.

Kraj odvolání studentů předá Centru pro přípravu maturit (Cermat), kde práci studenta znovu posoudí jiný hodnotitel a rozhodne, zda bude hodnocení změněno či nikoliv.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.