ZMĚNY NA SBĚRNÝCH DVORECH NAŠINCE MOC NEPOTĚŠÍ (POZNÁMKA)

0

Pokud jste občany Turnova, jistě jste také do schránky dostali zelený leták se změnami v činnosti a organizaci sběrných dvorů technických služeb. To, co se v posledních měsících přetřásalo v kuloárech, je nyní skutečností. Nadstandardní, velmi liberální přístup, který v případě likvidace komunálního odpadu v Turnově donedávna platil, postupně bere za své.

Důvodem je množství peněz, které do systému musela každoročně vkládat radnice, ale i fakt, že liberální přístup byl také často občany zneužíván. Jak? Boural váš příbuzný část domku v Karlovicích? Kam se sutí? No přece na turnovský sběrný dvůr, kam jste ještě nedávno mohli složit celý náklaďák – a pěkně zdarma – stačilo s sebou vzít bratrance s trvalým bydlištěm přímo v Turnově. A dalších příkladů bychom asi našli víc. Nyní to bude jinak, platit budou všichni.

Konec liberalizace začal likvidací sběrného dvora v Pacltově ulici u nádraží, kam si lidé z této části města a blízkých Ohrazenic zvykli chodit. Nyní již druhým rokem fungují pouze dva sběrné dvory, a sice v Sobotecké ulici, kde je také sídlo Technických služeb, a na Vesecku.

n200704011623_zap_44_07_sdOd dnešního dne (1. dubna 2007) je tu další změna: Zapomeňte na existenci sběrného dvora v Sobotecké u železniční zastávky, protože tu vybírají jen malou část odpadů a ještě pouze v sobotu (od 8 do 13 hodin). S listím ze zahrádek nebo harampádím z kůlny nás tedy čeká cesta na Vesecko. Tady berou prakticky vše, provozní doba je ve všední dny od 8 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 13 hodin. Větší část předem roztříděného odpadu bude od občanů města vybírána zdarma, zbytek bude zpoplatněn, tedy i ona zmiňovaná stavební suť (cena je 190 Kč za tunu, u objemného odpadu 1500 Kč za tunu). Platí se také za pneumatiky. Občané na Vesecku mohou odevzdat i běžný komunální odpad, ale pouze v pytlích označených logem Technických služeb Turnov (jeden stojí 56 Kč).

Z úsporných opatření je to zatím vše, doufejme, že jejich důsledkem nebude vznik nových černých skládek. A jestli lidé bez reptání pochopí, že budou muset sáhnout hlouběji do peněženek? To těžko!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.