RESIM SLAVÍ 20. VÝROČÍ

0

V září uplyne 20 let od okamžiku, kdy byla založena společnost Resim Turnov a vstoupila tak na trh průmyslové automatizace. Počet pracovníků za toto období vzrostl z původních čtyř zakladatelů firmy na současných 35 zaměstnanců, z velké části jde o vývojové pracovníky. Jedná se o ryze českou firmu, sídlící po celou dobu v Turnově. Výrobní část firmy se nachází v Nudvojovicích, vývojové oddělení v Nádražní ulici.Společnost před 20 lety začínala jako dodavatel elektronických systémů pro linky na výrobu obalového skla a dále také ke strojům na výrobu a zpracování skleněného vlákna.

Koncoví zákazníci, převážně ve sklářském průmyslu, se nacházejí na celém světě – téměř na všech kontinentech od studených končin i teplých oblastí Dálného východu až po Keňu, Jihoafrickou republiku či Brazílii. Dodaná zařízení jsou obvykle v nepřetržitém provozu, což vyžaduje i servisní podporu.
 
n201309162312_zap_352_2013_resimPůvodně firma Resim fungovala hlavně jako subdodavatel elektročástí pro výrobce strojních zařízení, v období hospodářské krize však došlo k rozšíření předmětu činnosti i o vývoj, výrobu a montáž strojní části. Firma je tak nyní schopna dodávat komplexní výrobky pro zákazníky průmyslu a došlo také k rozšíření aktivit i do jiných oblastí než sklářského průmyslu. V tomto trendu bude firma pokračovat a jedním z jejích aktuálních záměrů je vybudovat v Nudvojovicích novou výrobní a montážní halu.
 
n201309162312_zap_353_2013_resimFirma nadále spolupracuje na vývoji a dodávkách svých výrobků s dalšími turnovskými firmami, jako jsou například Trima, Sklostroj a Crytur. Další turnovské průmyslové podniky firmu znají jako dodavatele řešení pro průmyslovou automatizaci. Vzhledem ke své orientaci na světové trhy spolupracuje společnost Resim i v oblasti vývoje se zahraničními firmami, jako např. Futronic a Horn, a příležitostně také vystavuje své výrobky na zahraničních odborných veletrzích. Resim jako turnovská firma také sponzoruje místní aktivity (dětské hřiště, auto pečovatelské služby, auto městských hasičů, sportovní kluby, ZUŠ a další).

Ing. Marek Špika, generální manažer, RESIM s.r.o., spika@resim.cz, www.resim.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.