PROJEKT VZDĚLÁVACÍHO CENTRA „UČÍME SE PRO ŽIVOT“ V ČÍSLECH

0

Projekt „UČÍME SE PRO ŽIVOT“, v rámci kterého probíhalo bezplatné vzdělávání pro obyvatele menších obcí, má za sebou již 11 měsíců úspěšné realizace a pomalu se blíží ke svému závěru. Je tedy na místě stručně zrekapitulovat a zhodnotit jeho dosavadní průběh a zamyslet se nad možnostmi navázání na něj. Nutno poznamenat, že uvedený projekt byl spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Do projektu se zapojilo celkem 27 obcí ze tří krajů a nabízených kurzů se zúčastnilo více než 600 osob. Zájem v mnoha případech značně překonal naše očekávání, a tak se v některých kurzech sešlo až 20 vzdělání chtivých občanů. Největší zaplněnost kurzů byla v obcích Radostná (až 18 v jednom kurzu) a Mírová pod Kozákovem (v průměru 10 osob), Bozkov (až 15 osob v kurzu), Všelibice (až 14 osob), Poniklá (až 20 osob), Kněžmost (14 osob), Martinice v Krkonoších (až 15 osob v kurzu), Chotyně (12 osob) a Lučany nad Nisou (20 osob v kurzu). Během školního roku jsme naučili více než 200 lidí základní ovládání počítače. Více než 300 osob navštívilo kurzy, které vzdělávaly v oblasti práva a ochrany spotřebitele, občanském zákoníku, pracovním a rodinném právu. Velice přínosný byl i kurz o financích, kde si každý mohl spočítat svůj rozpočet a dozvědět se více i o méně příjemných tématech, jako např. jak se dostat z dluhové pasti, jak předejít exekuci apod. Ohlasy účastníků byly vesměs velmi pozitivní, mnozí vyjádřili své přání pokračovat v obdobných kurzech dalšími tématy. Kladně byly hodnoceny i informační a studijní materiály, které účastníci v průběhu kurzů získali.

Výuku v projektu zajistilo celkem 15 lektorů, kteří nejenže se svými kurzy v odpoledních a podvečerních hodinách dojížděli přímo do zapojených obcí, ale s ohledem na skladbu účastníků i připravovali pro každou obec individuální studijní plány a své kurzy upravovali na míru konkrétním účastníkům. I jejich snaha a profesionální výkony byly v závěru účastníky hodnoceny velmi kladně.
Pro realizaci počítačových kurzů byla pořízena sada notebooků, s níž jako s „mobilní učebnou“ lektoři dojížděli do zúčastněných obcí. Kurzy probíhaly zpravidla v prostorách obecních úřadů, v knihovnách, hasičských zbrojnicích, kulturních sálech či základních školách. Pronajímatelům a provozovatelům všech těchto zařízení patří velké poděkování za vstřícný přístup a pomoc při realizaci.

V současné době dobíhá posledních několik kurzů a projekt bude definitivně ukončen na konci června. Pro velký zájem o počítačové kurzy však již nyní chystáme v řadě obcí jejich pokračování na podzim tohoto roku.
Kromě toho jsme pro starší generaci připravili sérii začátečnických počítačových kurzů v rámci projektu „Senioři komunikují“. Tyto kurzy se uskuteční v období od června do října v Pěnčíně, Radimovicích, Nové Vsi nad Popelkou, Žďáru, Libštátu, Železnici, Karlovicích, Světlé pod Ještědem a Všelibicích.

Pokud tedy přemýšlíte o pokračovacím kurzu, nebo jste i úplný začátečník, který „se počítače bojí dotknout“, pište na e-mailovou adresu: info@vctu.cz nebo volejte na telefonní číslo 604 988 480 a my vás to naučíme!
VAŠE VZDĚLÁVACÍ CENTRUM TURNOV – BLÍŽE K VÁM – PŘÍMO VE VAŠÍ OBCI!

201506120158_oso_42_015_logo

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.