RADNICE CHCE PROSADIT ZÁMĚR ODLEHČOVACÍ KOMUNIKACE Z AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ DO ŽIŽKOVY ULICE

0

To bude mela, dají se očekávat bouřlivé protesty lidí z Koněvovy ulice, Konělup a dalších míst, kterých se dotkne záměr stavby odlehčovací komunikace z autobusového nádraží kolem atletického stadionu do Žižkovy ulice. Podrobnosti najdete zde. K tématu je i na tomto serveru anketa, která v době psaní toho textu vypadá hodně jednoznačně: ze 179 hlasujících je 115 lidí pro stavbu, 44 je proti, 12 hlasujícím je to jedno a 8 lidí si přeje jiné řešení.

Dá se předpokládat, že občané, kteří stavbu podporují, bydlí na jiných místech Turnova a k záměru odlehčovací komunikace mají vřelý vztah, protože by jim usnadnila dopravní pohyb městem. Ti ale na zasedání zastupitelů a veřejná projednávání záměru nechodí. Logicky tam vždy přijdou řádně nakvašení obyvatelé ulic a obvodů, kterých se záměr dotýká.

A ti mají možnost přijít i na pracovní projednání „Návrhu změny č. 13 Územního plánu sídelního útvaru Turnov“, které se uskuteční v pondělí 25. června od 16 hodin v posluchárně ve III. patře Obchodní akademie a Hotelové školy ve Zborovské ulici. Setkání je určeno hlavně pro zastupitele a pro veřejnost, která podala námitky proti tomuto návrhu. Nikdo ale jistě z posluchárny nevykáže ani další zájemce, takže přijít může kdokoli.

Návrh změny územního plánu neřeší jen zmíněnou odlehčovací komunikaci, ale i její návaznost na další zamýšlenou komunikaci ze Sobotecké ulice přes Koňský trh do Palackého ulice a zobousměrnění Markovy ulice.

O tématu se bude jednat také na veřejném zasedání turnovského zastupitelstva ve čtvrtek 28. června, tento bod je na programu od 18.15 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.