PTAČÍ CHŘIPKA: OBCE SEČETLY POČTY CHOVANÉ DRŮBEŽE

0

V souvislosti s výskytem ptačí chřipky, ke kterému došlo v minulém týdnu na Kadeřavci, měly obce za povinnost krajské veterinární správě nahlásit počty chované drůbeže a ptactva. Poměrně zajímavá čísla, protože dosud nikdo neměl moc představu, kolik drůbeže je třeba přímo u chovatelů v Turnově. Podle tiskové mluvčí města Anny Šupíkové byly na území města sečteny počty ptactva a drůbeže od více jak 150 chovatelů. Celkově se jedná o pět a půl tisíce kusů.

Největší podíl mají slepice chované pro snůšku vajec – těch je 4 300. Sečteno bylo také 731 kusů exotického ptactva. V tzv. rodičovském chovu bylo nahlášeno 150 slepic a 60 kohoutů a kachen. Radnici měli na základě výzvy počty zvířat chovatelé nahlásit sami. Jestliže někdo nenahlásil své ptactvo a drůbež, tak mu v případě výskytu ptačí chřipky v jeho chovu hrozí pokuta pro fyzické osoby až do výše 50 tisíc a u podnikajících nebo právnických osob do výše až dvou milionů korun.

Z okolních obcí bezprostředně u ohniska nákazy se nám podařilo získat díky starostům obcí data z Kacanov, Všeně a Modřišic, resp. Podháje – zde bylo sečteno 390 kusů drůbeže, v Kacanovech 142 slepic a 49 exotických ptáků a na Všeni bylo sečteno celkem 752 kusů drůbeže.

n201702031621_zap_44_2017_pchPOPELNICE NA MRTVÉ OPEŘENCE
V souvislosti s výskytem ptačí chřipky na Kadeřavci je u hasičské zbrojnice na Kalužníku umístěn speciální kontejner, do kterého mohou lidé uložit nalezené mrtvé ptáky. Zatím zde pracovníci radnice našli mrtvou volavku, kterou tam vhodil neznámý nálezce.
Tato popelnice není určena pro uhynulé slepice a domácí drůbež! Ty je nutné nahlásit přímo na krajskou veterinární správu v Liberci na tel. 720 995 203.

Související články (celkem 3)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.