PROČ MUSÍ BÝT DŮSLEDKEM REKONSTRUKCE ZMĚNA K HORŠÍMU?

0

Řeknu to na rovinu. Výsledkem rekonstrukce ulice 28. října v úseku mezi Mariánským náměstím a křižovatkou s ulicí Kinského jsem naprosto zklamán. Řešení dopravy v klidu v tomto úseku, a podle započatých prací i v úseku následujícím, je více než tristní. V ulici, kde převládá rezidenční bydlení, ubylo na zhruba 220 metrech  nejméně osm, ale spíše více parkovacích stání na současně efektivně využitelných osmnáct. Dalším problémem je pak dělba mezi krátkodobým stáním obsluhujícím školu a školku a stáním dlouhodobým. Dříve to bylo alespoň u školky vyřešeno, nyní ani tam ne, jelikož si na těchto stáních může zastavit každý. Samotnou kapitolou je pak zákaz zastavení v úseku od školky ke křižovatce.

n201309051339_zap_335_2013_28rijnaKdyž už to někdo zadal, vyprojektoval a postavil, pak se jistě dozvíme i smysluplné zdůvodnění tohoto kroku. Mě osobně žádné na první pohled zjevné nenapadlo a jsem tudíž na něj velmi zvědav. Dost možná se někdo ozve a bude hájit i ostatní provedené úpravy. Anebo se třeba dočkáme byť částečné nápravy stávajícího stavu. Ono by totiž stačilo se tam zajet ráno ve všední den podívat, aby si každý udělal úsudek sám. A hlavně snad nebude výsledkem mého odsudku pravidelné hlídkování městské policie v inkriminovanou dobu a její nemilosrdné trestání každého přestupku.

Na závěr musím s politováním říci, že poslední dobou je to již třetí dopravní stavba, po miniokružní křižovatce u Borovičků a výjezdu od nemocnice do ulice 5. května, kdy výsledné řešení je neuspokojivé až špatné.

Milan Vašák, milan.vasak@seznam.cz
foto autor

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.