BYL TU PRO LIDI! ZA TOMÁŠEM HUDCEM

0

Zvlášť před Vánoci je člověk na takové zprávy citlivý. A zvlášť, když taková zpráva přijde jako blesk z čistého nebe. V úterý 20. prosince náhle zemřel známý turnovský podnikatel Tomáš Hudec. Před výlohou jeho řeznictví v ulici 5. května vzniklo improvizované pietní místo, kde lidé zapalují svíčky. Poslední rozloučení s ním se uskuteční ve středu 28. prosince ve 13.00 hodin v kostele sv. Prokopa v Hodkovicích nad Mohelkou.
Dovolte jednu osobní vzpomínku: Častokrát, když navečer zavřel krám, nadělal ze salámů, buřtů či masa malé balíčky a ty pak roznesl po okolí. Tu zazvonil u dveří samoživitelky, tu u staré vdovy s malým důchodem. Většinou ani nečekal na poděkování, proto to nedělal. Prostě musel. Měl otevřené srdce a těžko vnímal každou nespravedlnost.
Nad jeho zvláštní zarputilostí někdy třeba jeho kolegové, turnovští zastupitelé, kroutili hlavami, on už ale byl takový – svůj.
Byla pro mě čest tě poznat, Tomáši!
Pavel Charousek, TvA

Zemřel řezník, bývalý turnovský a krajský zastupitel za ČSSD Tomáš Hudec. Ve dvaapadesáti letech. Svému mottu „pro lidi“ věřil, a i se podle něj choval a rozhodoval. Byla to pro něho zcela jednoduchá aritmetika. Politiku musíme dělat pro lidi. A co tomu řeknou lidi? Pro mnohé až příliš zjednodušená politika. Leč opravdu na dřeň.
A pro tohle tvrzení existují v Turnově hned dva důkazy: Denní centrum Slunce všem, kdy běhal, otravoval, prudil, a nakonec ho ve spolupráci s dalšími dokázal doslova vydupat ze země. A může následovat ihned příklad druhý: Alzheimer centrum Turnov. On šel za ministryní a loboval, podílel se na vyběhání dotace. Nakonec jej místní „pomazaní“ ani na otevření nepozvali. Ale to už tak bývá.
Odpočívej v pokoji, Tomáši.
Milan Vašák

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.