PRÁZDNINOVÁ VÝZVA: MÁME ŠANCI ZLEPŠIT SLUŽBY V ČESKÉM RÁJI?

0

(Aktualizace původního textu, vydaného 8. července: Další prázdninové léto v Českém ráji pomalu končí, zbývá poslední týden. Je tento region pro návštěvníky přívětivý?, ptáme se v letní čtenářské anketě. Výsledek není moc pozitivní. Je šance to změnit například postřehy, zážitky a zkušenostmi z jiných regionů? Napište…)Před časem jsme na stránkách TvA zveřejnili otevřený dopis majitelky Knihy Českého ráje Aleny Radoušové určený turnovským obchodníkům. Výzva směřovala ke zlepšení služeb pro zákazníky a hlavně k posunutí otevírací doby alespoň do 18. hodiny. Radoušová podle svých zkušeností prodloužení otevírací doby nepovažuje za ztrátové, naopak. Větší nabídka služeb by také prospěla turistickému ruchu. Ve všech dotaznících a anketách se objevuje stesk od místních i od návštěvníků, že město je po 17. hodině mrtvé a v sobotu odpoledne a v neděli zcela. Takhle prostě nevypadají služby ve vyhlášeném centru turistického ruchu, kterým by Turnov chtěl být!

„Ozval se mi pouze jeden obchodník z Hluboké ulice, který mě podpořil, ostatní nereagovali a samozřejmě ani otevírací dobu o prázdninách nezměnili. Město tak bude vylidněné už v pozdním odpoledni, mrzí mě to, ale asi se s tím nedá nic dělat,“ rezignuje Alena Radoušová.

My, zákazníci a obyvatelé regionu, toho sice změnit mnoho nemůžeme, nicméně na konkrétních příkladech a nápadech odjinud můžeme alespoň pomoci rozvířit potřebnou diskusi. Úroveň služeb podle všech náznaků klesá nebo se přinejmenším nerozvíjí. Jsme vyhlášeným turistickým regionem, nejsou tu ani pořádné půjčovny kol, nabídka lepšího a cenově přijatelného občerstvení v centrální části Českého ráje je žalostná, naprosto chybí odstavná parkoviště, za sociální zařízení slouží les, omýt se můžete tak nejvýš v potoce. Je tohle v pořádku? Ještě k nám stále přijíždějí v létě turisté, těch ze zahraničí, zejména z Holandska, dramaticky ubylo. Ubývá i návštěvníků českých – je tu poměrně draho a nejlépe, když si návštěvník vše přiveze s sebou. Na výlet do Českého ráje se doporučuje vyrazit se svačinou a pitím v batůžku!

 

Setkali jsme se na svých prázdninových cestách po republice nebo v zahraniční se službami, které vás svojí nabídkou zarazily či překvapily až tak, že jste si posteskli: „Tohle tak být v našem Českém ráji, to by bylo příjemné!“

 

Napište své postřehy do komentářů pod tento článek, kromě toho, že může jít o zajímavý zážitek a nápad, třeba i malinko společně pohneme poněkud zakonzervovaným Českým rájem…

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.