PRÁZDNINOVÁ VÝZVA: MÁME ŠANCI ZLEPŠIT SLUŽBY V ČESKÉM RÁJI?

0

(Aktualizace původního textu, vydaného 8. července: Další prázdninové léto v Českém ráji pomalu končí, zbývá poslední týden. Je tento region pro návštěvníky přívětivý?, ptáme se v letní čtenářské anketě. Výsledek není moc pozitivní. Je šance to změnit například postřehy, zážitky a zkušenostmi z jiných regionů? Napište…)Před časem jsme na stránkách TvA zveřejnili otevřený dopis majitelky Knihy Českého ráje Aleny Radoušové určený turnovským obchodníkům. Výzva směřovala ke zlepšení služeb pro zákazníky a hlavně k posunutí otevírací doby alespoň do 18. hodiny. Radoušová podle svých zkušeností prodloužení otevírací doby nepovažuje za ztrátové, naopak. Větší nabídka služeb by také prospěla turistickému ruchu. Ve všech dotaznících a anketách se objevuje stesk od místních i od návštěvníků, že město je po 17. hodině mrtvé a v sobotu odpoledne a v neděli zcela. Takhle prostě nevypadají služby ve vyhlášeném centru turistického ruchu, kterým by Turnov chtěl být!

„Ozval se mi pouze jeden obchodník z Hluboké ulice, který mě podpořil, ostatní nereagovali a samozřejmě ani otevírací dobu o prázdninách nezměnili. Město tak bude vylidněné už v pozdním odpoledni, mrzí mě to, ale asi se s tím nedá nic dělat,“ rezignuje Alena Radoušová.

My, zákazníci a obyvatelé regionu, toho sice změnit mnoho nemůžeme, nicméně na konkrétních příkladech a nápadech odjinud můžeme alespoň pomoci rozvířit potřebnou diskusi. Úroveň služeb podle všech náznaků klesá nebo se přinejmenším nerozvíjí. Jsme vyhlášeným turistickým regionem, nejsou tu ani pořádné půjčovny kol, nabídka lepšího a cenově přijatelného občerstvení v centrální části Českého ráje je žalostná, naprosto chybí odstavná parkoviště, za sociální zařízení slouží les, omýt se můžete tak nejvýš v potoce. Je tohle v pořádku? Ještě k nám stále přijíždějí v létě turisté, těch ze zahraničí, zejména z Holandska, dramaticky ubylo. Ubývá i návštěvníků českých – je tu poměrně draho a nejlépe, když si návštěvník vše přiveze s sebou. Na výlet do Českého ráje se doporučuje vyrazit se svačinou a pitím v batůžku!

 

Setkali jsme se na svých prázdninových cestách po republice nebo v zahraniční se službami, které vás svojí nabídkou zarazily či překvapily až tak, že jste si posteskli: „Tohle tak být v našem Českém ráji, to by bylo příjemné!“

 

Napište své postřehy do komentářů pod tento článek, kromě toho, že může jít o zajímavý zážitek a nápad, třeba i malinko společně pohneme poněkud zakonzervovaným Českým rájem…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.