VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ JE ZPĚT

0

„Nelehká doba pandemie koronaviru a omezení veškerého společenského dění vedly ke zrušení mnoha aktivit. Mezi zrušené akce patřilo také tradiční vítání občánků města Turnova. Když se na jaře situace zlepšila, přáli jsme si tuto společenskou událost opět oživit a nahradit rodinám zmeškané slavnostní chvilky s jejich dětmi,“ říká Eva Kordová, která dlouhé roky jako radní města a předsedkyně komise pro občanské záležitosti toto setkání připravuje.

Snímky jsou z vítání občánků města v pátek 17. září

Radnice nejdříve oslovila rodiče dětí, které se narodily v období od srpna 2019 do konce roku 2020. Ohlas byl velký, o vítání občánků byl ze strany rodičů zájem. V září bylo v prostorách obřadní síně MěÚ v šesti cyklech přivítáno přes 150 dětí, poslední v pátek 17. září. Některé děti už si pro dárek došly samy, proto pro společné fotografování byla připravena nejen tradiční kolébka, ale i dřevění houpací kohouti.

Dalších čtyřicet dětí, které se narodily v letošním roce, již bude vítáno ve čtyřech skupinách opět v obvyklých prostorách KC Střelnice v sobotu 25. září. „Pokud to dovolí aktuální situace, budeme ve vítání pokračovat každý měsíc a doufáme, že tato milá slavnost pro rodiny s dětmi se bude moci konat už bez jakýchkoli omezení. Těšíme se na všechny děti i jejich rodiny a rádi předáme dárečky, pamětní listy a fotografie,“ dodala Eva Kordová.

Mezi dárky od města je součástí vítání dětí také předávání knížek a dárkových setů od městské knihovny v rámci projektu S knížkou do života – Bookstart.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.