KRAJSKÉ DOŽÍNKY SE LETOS KONAJÍ JIŽ PO JEDENÁCTÉ, TENTOKRÁT V BRNIŠTI

0

Tradiční Krajské dožínkové slavnosti se letos konají v sobotu 7. září v Brništi. Zábavně kulturní program odstartuje v 9.00 hodin. Oficiální zahájení spojené s tradičním průvodem se bude konat ve 13.00 hodin v areálu „Zátiší“. V rámci programu budou také vyhlášeny výsledky soutěže „Výrobek roku Libereckého kraje z odvětví potravinářství a zemědělství 2013”. „Práce v zemědělství nebyla nikdy lehká a v našich podmínkách už vůbec ne, a právě proto se snažíme o navázání starých tradic a změnu tohoto názoru. Liberecký kraj kromě řady dalších akcí tak společně s Regionální agrární radou pořádá každoročně  Krajské dožínkové slavnosti. Ty letošní jsou v pořadí již jedenácté a nebýt ničivých povodní v roce 2010, kdy se Dožínky z pochopitelných důvodů nekonaly, mohly být už v pořadí dvanácté,“ říká náměstek Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný.

n201309031004_zap_331_2013_dozinkyOslavu zemědělské úrody pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s Regionální agrární radou Libereckého kraje, obcí Brniště, Zemědělským obchodním družstvem Brniště a Okresní agrární komorou Jablonec nad Nisou a Liberec.
„Dožínkový program je připravený – a jako vždy tak, aby si vybral každý. Jsem velmi zvědavý, kolik kuchařek – pekařek se přihlásí do tradiční soutěže o nejlepší dožínkový koláč,“ hádá náměstek Jadrný.
Připraven je jako vždy zábavný program, ochutnávky a prodej regionálních specialit a řemeslných výrobků a další. Podrobný program najdete v přiloženém plakátu.

Květa Šírová, oddělení tiskové a vnějších vztahů, kveta.sirova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.