POLSKO-ČESKÉ DIVADELNÍ WORKSHOPY POKRAČUJÍ!

0

O víkendu uprostřed letošního února se v prostorách turnovské ZUŠ konaly další, v pořadí již čtvrté česko-polské divadelní workshopy. Zúčastnilo se jich přibližně 30 mladých divadelníků z Čech i Polska ve věku od 14 do 19 let. Za českou stranu se na divadelních workshopech velkou měrou podílejí skauti z turnovského oddílu Štika, další účastníci jsou z turnovských a zájmových sdružení. Po celé dva dny pod vedením profesionálních polských instruktorů a herců z divadla v Cieplicích (Zdrojowy Teatr Animacji/Cieplice-Jelenia Góra) pokračovali mladí divadelníci v secvičování představení s židovskou tématikou.

Kluci a holky se učili a zdokonalovali v hereckých, loutkohereckých, pěveckých, pohybových, akrobatických dovednostech, ale také nejrůznějších kouzelnických a iluzionistických tricích. To vše bude obsahovat připravované představení na motivy židovských pověstí.
Mladé divadelníky, v průběhu únorového workshopu, nečekala pouze „dřina“, ale také večerní prohlídka zámku Hrubý Rohozec.

Navazující v pořadí páté divadelní workshopy se konaly ve dnech 15. až 17. března v Jelení Hoře – Cieplicích. V pátek dopoledne zhlédli účastníci workshopu v cieplickém divadle představení Dobrodružství námořníka Sindibáda. Po představení byli přeměřeni švadlenou, která jim vzala míry na kostýmy. Poté se kluci a holky pustili pod vedením instruktorů do práce. Po celé tři dny, nejprve ve skupinkách, a pak již vcelku, intenzivně secvičovali, na prknech cieplického divadla chystané představení.

Bude to opravdu netradiční podívaná, kterou budete moci zhlédnout na začátku června v Jelení Hoře (8. června) a v turnovském divadle (10. června). V Turnově jsou připravena dvě představení – dopolední představení pro žáky turnovských škol a odpolední pro veřejnost.
I v Polsku byla pro divadelníky připravena exkurze. Navštívili Park Miniatur Kowary, kde se seznámili s památkami dolního Slezska. Na zpáteční cestě se zastavili v centru Jelení Hory. Další divadelní workshopy se budou konat 27. a 28. dubna v Turnově.

Divadelní workshopy se mohou konat díky společnému česko-polskému projektu „Židovská kultura v česko-polském příhraničí“, který je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj OPPS Česká republika – Polská republika 2007 – 2013. Projekt je realizován městy Turnov a Jelení Hora od ledna 2012 do června 2013.

Mgr. Veronika Mireková, město Turnov, odbor cestovního ruchu, v.mirekova@info.turnov.cz

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu regionálního rozvoje – Operační program přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013.

201304100932_zap_142_2013_eu

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.