VÝROBCE TECHNICKÝCH SVÍTIDEL ZAHÁJIL PROVOZ NOVÉHO SKLADOVACÍHO A TECHNOLOGICKÉHO CENTRA

0

TURNOV/MAŠOV – Společnost Trevos, která je zaměřena na výrobu průmyslových a kancelářských svítidel, uvedla v pátek 23. září do provozu nové skladovací a technologické centrum. Firma vyrábějící měsíčně sto padesát tisíc svítidel přemístí do nových prostor kanceláře zahraničního i tuzemského obchodu, technologické centrum s laboratořemi, především je však bude používat jako sklad s plochou víc než pět tisíc metrů čtverečních.  Současně s otevřením centra nabídne Trevos i nové pracovní pozice.

Nová hala je prozatím největší investicí společnosti od jejího vzniku v roce 1990. „Pro investici ve výši sto milionů korun jsme se rozhodli vzhledem k dlouhodobému růstu objemu produkce, který s sebou nese potřebu větších prostor pro výrobní zázemí,“ vysvětlil Michal Opočenský, místopředseda představenstva. Rozšíření skladových prostor si mimo jiné vyžádala i potřeba operativního řešení poptávky především zahraničních zákazníků, kteří odebírají 70 procent vyráběných svítidel.

201609281132_zap_248_2016_trevos

„Hala nabízí dvě podlaží určená pro sklady, administrativní vestavba má čtyři patra. V ní najdou nové zázemí obchodní a technické oddělení. Sklady odbaví čtyři nakládací rampy a nová obslužná komunikace,“ doplnil Ladislav Bís, člen představenstva.
Výstavbu technologického a skladovacího centra si vyžádal prudký rozvoj LED technologií, což je oblast, do níž chce společnost v příštích letech nadále investovat. Již dnes tvoří obrat LED svítidel v Trevosu 40 procent celkového ročního obratu a předpokládá se, že jejich podíl dál poroste.
„Zatímco se při výrobě tradičních zářivkových svítidel technologie výroby deset let příliš nemění, LED technologie se rozvíjejí neuvěřitelně rychle. Každé tři měsíce k nám přicházejí nové údaje o LED čipech, které se neustále modernizují, a my, kteří je montujeme do našich finálních výrobků, musíme s tímto trendem držet krok,“ připomněl Ladislav Bís.

Stavba skladovacího a technologického centra o velikosti 78 x 40 metrů (celková zastavěná plocha je 3 250 m²) byla zahájena v červnu 2015. Zemní práce musely být na měsíc přerušeny, protože při nich byly nalezeny historické předměty a staveniště převzali archeologové. Kolaudace se uskutečnila v srpnu letošního roku. Provoz haly byl zahájen po jejím slavnostním otevření. „Nová hala je investicí do budoucnosti firmy, přičemž rozhodně nebude poslední. Naštěstí majitelé firmy prozřetelně investovali do pozemků v okolí areálu a je proto místo, kam se v budoucnu může závod rozšiřovat,“ dodal Lukáš Vyhlídko, předseda představenstva.

201609281132_zap_249_2016_trevos

O FIRMĚ TREVOS
Ryze česká společnost TREVOS, a. s., byla založena v roce 1990 v Semilech. Ve svých počátcích se zaměřila na výrobu komponentů a kompletaci svítidel. V roce 1995 došlo k užší specializaci výroby a orientaci firmy na průmyslová zářivková svítidla, vyráběná z odolných termoplastů. Od roku 2013 byla výroba rozšířena o LED svítidla.
Průmyslová zářivková i LED svítidla splňují důležité požadavky na voděodolnost, prachotěsnost a vysokou rezistenci proti nárazu. Firma také nabízí průmyslová svítidla uzpůsobená do náročnějších podmínek i svítidla do interiérů.
Od roku 1993, kdy společnost zahájila výrobu, bylo vyrobeno 14 milionů kusů svítidel, která by osvětlila 225 kilometrů čtverečních. Je to o čtyřicet km² víc, než je celé území Českého ráje, kde firma sídlí. „Vlajkovou lodí“ firmy je svítidlo PRIMA. Za posledních deset let se tohoto typu vyrobilo víc než pět milionů kusů.
Denně výrobní haly opustí čtyři a půl tisíce svítidel, která se vyrábějí v desítkách modelových řad a stovkách typů, jak v klasické zářivkové podobě, tak v LED provedení.
Technická svítidla společnosti Trevos se prodávají do víc než šedesáti zemí celého světa. Její výrobky osvětlují mimo jiné Olympijský stadion v Londýně, letiště v Düsseldorfu nebo hlavní nádraží ve Vídni.
Společnost Trevos sídlí v Mašově u Turnova.
Firma je s dvěma sty padesáti pracovníky významným regionálním zaměstnavatelem. Její roční obrat činí 700 milionů korun.

(Zdroj: TZ Trevos, www.trevos.cz)

201609281133_zap_250_2016_trevos

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.