POLICISTÉ HLEDALI ZTRACENÉHO CHLAPCE

0

Český národ v těchto dnech intenzivně sleduje pátrání po zmizelé dívce v Praze. V akci jsou desítky policistů, hasičů, kynologů a dalších odborníků. Pátrání je vysilující a navíc bezvýsledné. Devítiletá Anna se ztratila předminulý týden odpoledne cestou od školy, když se oddělila od kamarádek a šla sama domů nepřehledným terénem chatové oblasti v Tróji. Nikdo zatím neví, jestli byla unesena, jestli ještě žije, resp. co se s ní vlastně stalo. Není se proto co divit, že rodiče ve všech kotech republiky zpozorněli, ti co své malé děti ze školy nevyzvedávali, už je zase vyzvedávají, děti se minimálně vícekrát rodičům musí hlásit mobilním telefonem ze svých odpoledních her venku v ulicích města a na sídlištích.

I turnovští policisté se v pátek 22. října zapojili do pátrání po zmizelém dítěti. Ne ale v Praze, ale přímo v ulicích svého domovského města. „V pátek odpoledne nám bylo ohlášeno zmizení desetiletého chlapce, který v Nádražní ulici nedorazil na místo srazu se svým otcem. Neměl mobilní telefon, takže ho nešlo kontaktovat. Takové ohlášení si nedovolí podcenit žádný z policejních útvarů, proto jsme zalarmovali všechny policisty, kteří byli v tu chvíli k dispozici,“ uvedl Milan Drahoňovský, vedoucí turnovského obvodního oddělení. V akci byly tři hlídky státní policie a jedna hlídka městské policie. Pomocí kamerového bezpečnostního systému byly prověřovány všechny ulice města a hledán chlapec, který by odpovídal popisu. Pátrání bylo ukončeno, když hledaný sám dorazil do bydliště své matky a hrozně se divil, že turnovská policie je kvůli němu na nohou.

„Jsme rádi, že vše dobře dopadlo. Na místě je samozřejmě apel na rodiče, aby vždy věděli, kde se jejich děti pohybují a měli s nimi kontakt. Že pátrání po ztracených dětech je v současné době opravdu živé a sledované téma, o tom svědčí skutečnost, že třeba z lidé z Nádražní ulice nám večer sami volali a chtěli vědět, jestli jsme byli úspěšní,“ doplnil Drahoňovský.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.