KOMUNITNÍ PLÁN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB DO ROKU 2025

0

Turnovští zastupitelé na svém minulém zasedání schválili Komunitní plán sociálních služeb na roky 2022 až 2025. Tento plán stanovuje aktivity, kterými se bude město Turnov a spádová oblast v oblasti sociálních služeb v následujících čtyřech letech především zabývat.

Komunitní plán se týká celého ORP Turnov, kde ke konci roku 2020 žilo 33 811 obyvatel, tzn. 7,6 % z celkového počtu obyvatel Libereckého kraje. K 1. 1. 2021 pak po oddělení obce Frýdštejn čítal správní obvod Turnova 32 963 obyvatel.
V následujících letech by například turnovský Fokus chtěl pro klienty zařídit až 10 míst v chráněném bydlení, chráněné bydlení chce vybudovat i zapsaný spolek Slunce všem. Město Turnov bude i nadále, co se týká seniorů, zajišťovat síť sociálních služeb minimálně na současné úrovni, dále bude podporovat aktivity pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Město by také rádo zřídilo tzv. dětské skupiny, po nichž je ve veřejnosti poptávka. „Jedná se o službu pro děti do pěti let. Nejčastěji je využívána rodiči, kteří mají děti mladší tří let a mají zájem se dříve vrátit do zaměstnání. Nejde v tomto případě o formu předškolního vzdělávání, to je až od tří let věku,“ přiblížila místostarostka Petra Houšková. Jak doplnila, nyní se hledají vhodné prostory, kde by tato služba mohla fungovat. Služba bude částečně hrazena rodiči, je ale možné čerpat část prostředků od státu. Město bude hledat vhodný dotační titul na vybudování kapacit pro dětskou skupinu.

Komunitní plán najdete na internetových stránkách města v sekci odboru sociálních věcí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.