SPORTOVNÍ VÝSLEDKOVÝ SERVIS

0

V následujícím přehledu přinášíme aktuální sportovní výsledy týmů z Turnovska z poslední doby. Nechybí poslední zápasy florbalistů (přijďte se o víkendu 19. a 20. listopadu podívat na II. ligu!), je zde konečná podzimní tabulka turnovských házenkářek – 2. místo po první části soutěže je jedno z nejlepších v posledních letech! Futsalisté FC Dalmach prohráli v Kadani, i volejbalisté Malé Skály se po postupu do vyšší soutěže spíš zatím rozkoukávají. V přehledu jsou i výsledky hokejové…

* FLORBAL
* Sobota 12. listopadu: Liberecká liga mužů – turnaj odehrán v Liberci: TJ Turnov „B“ – SK Osečná 5:7, FBC Bzí – TJ Turnov „B“ 4:10; 2. liga juniorů – turnaj odehrán v Ústí nad Labem: TJ Turnov – 1. FBC DDM Děčín 8:5, USK Slávie Ústí nad Labem – TJ Turnov 4:8.

0

* Krajská soutěž mladších žákyň. K poslednímu turnaji podzimní části soutěže krajského přeboru cestovalo turnovské družstvo mladších žaček do Ledče nad Sázavou 12. listopadu. Vzhledem k tomu, že na turnaj odjelo pouze 7 hráček (3 mladší žákyně + 4 mini žákyně), neočekával se žádný výrazný úspěch. Výsledky: TJ Turnov – Jiskra Havlíčkův Brod 2:9 (2:3), SHK D-P Pardubice 4:15 (2:7), Slavoj Žirovnice 1: 8 (0:3), Kovo Ledeč nad Sázavou 7:12 (5:6). Sestava (branky): Homolková Z. – Brožová K. (6), Krupařová J. (4), Sojková N. (1), Berndtová E., Hrancová A., Víšková V.
Pro TvA Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

* FUTSAL
II. liga, muži: Betis Kadaň – FC Dalmach Turnov 4:3 (3:1). Sestava Dalmachu: Horáček – J. Mencl, Pařízek, Bernard, Krejčík, Kratochvíl, Kalousek, D. Hurt, V. Hurt. Branky Dalmachu: Bernard, V. Hurt, Krejčík.
Utkání se pro Dalmach nevyvíjelo dobře již od začátku, když po 10 minutách hry prohrával 2:0 a domácí stáli v dobře konsolidovaném bloku před brankou a čekali na naši chybu. Podařilo se snížit až v 15. minutě Bernardem po narážečce s Kratochvílem. Avšak hned minutu na to Betis opět vedl o dvě branky, když se trefil Pavlica – 3:1.
Do druhého poločasu se Dalmach na soupeře snažil „vletět“, a to se i dařilo. Nejprve ve 24. minutě snížil náskok Betisu Vojta Hurt a v 33. minutě dokonce Krejčík přeloboval domácího brankáře a Dalmach vyrovnal – 3:3. Jenže radost netrvala dlouho, když si Mezera narazil míč a prošel celou obranou hostů až před Horáčka a střelou o tyč opět přiklonil skóre na stranu Kadaně. Slovy trenéra Krejčíka: „Rozhodl první poločas, kde jsme byli bezzubí a nedokázali se srovnat s barikádou Betisu před jejich brankou a poté vyráželi do rychlých brejků, které skvěle proměňovali.“

* LEDNÍ HOKEJ
* 3. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov – Grey Grizzlies Hořice 3:8 (1:0, 0:4, 2:4). Sestava BHK Turnov: Volf – Plíšek, Doležal, Šimon, Rössler – Lamač, Sojka, Kořínek – Hájek, Čvančara, Novotný – Šlechta, Sluka. Branky a nahrávky: 13. Kořínek (Hájek, Plíšek), 35. Novotný (Plíšek), 40. Sojka – 17. Bělina, 19. Štefan, 21., 29. Nečesaný, 39. Molič, 42., 43. Štefan, 45. Petera.
V první třetině se hrál rychlý a oboustranně vyrovnaný hokej. Do vedení šli Turnovští v přesilové hře, když potrestali špatné střídání našeho soupeře. Hosté také měli několik dobrých příležitostí ke skórování, ale Martin Volf v bránce Turnova byl stoprocentní. Druhá třetina už z pohledu Turnova tak slavně nevypadala. Najednou hráči soupeři nestačili a zaostávali za ním ve všech činnostech. Výpadek ve druhé třetině rozhodl, celkové skóre se viditelně přehouplo na stranu hráčů z Hořic.
Pro TvA Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
Zápasy 5. kola, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od pátku 11. do neděle 13. listopadu:
HC SDH Hnanice – SDH Troskovice 6:2 (3:1; 1:1; 2:0), HC Sokol Turnov – HC Všeň Pojizeří 1:7 (0:2; 0:2; 1:3), HC Modřišice – HC Performers Turnov 4:5 (1:1; 2:2; 1:2).
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka NPL po 5. kole:
1. HC Performers Turnov 5 5-0-0-0-0 29:11 15b.
2. HC SDH Hnanice          5 4-0-0-0-1 33:15 12b.
3. HC Modřišice                  5 3-0-0-0-2 17:17  9b.
4. HC Všeň Pojizeří            5 1-0-0-1-3 14:22  4b.
5. HC Sokol Turnov            5 1-0-0-0-4 8:21    3b.
6. SDH Troskovice             5 0-1-0-0-4 9:24     2b.

* VOLEJBAL
* Národní liga, hráno v sobotu 12. listopadu: TJ Praga – TJ Sokol Malá Skála 3:2 (-22,25,12,-24,11), 3:1 (15,15,-21,20).
Od začátku bylo jasné, že utkání s Pragou budou vyrovnaná. Do prvního setu nastoupili hosté ze Skaly koncentrovaně a díky tomu si vytvořili mírný náskok a ten udržovali až do koncovky. To také rozhodlo o vítězství v prvním setu 25:22. Druhý set začal podobně jako první. Od poloviny setu se však Pragovka začala prosazovat více středem, naopak Maloskalští díky chybám v poli a na smeči ztratili set 25:27. Po druhém setu přišel pro hosty útlum, který trval celý třetí set a ten prohráli 25:12. Ve čtvrtém setu Skala opět zabojovala, zlepšila blok a hru v poli a v koncovce setu vyhrála 26:24. V pátém setu se soupeři do výměny stran 8:7 stále přetahovali o vedení. Potom jako by se Malá Skála zalekla možnosti vyhrát v zápase a opět vlastními chybami zvláště na smeči a v poli přenechala vítězství Pragovce. K prvnímu zápasu nastoupili: Novák, Krňák, Kovář, Finke, Kouble a Kobr, střídali Pražák a Mach.
Vstup do druhého zápasu se Malé Skále nepodařil. Od samého začátku se hráči špatně pohybovali a obrana téměř neexistovala. První i druhý set prohráli shodně 25:15. Ve třetím setu se opět zabojovalo, Pragovka nebyla důsledná při hře na síti a Maloskalští slavili vítězství v setu 25:21. Ve čtvrtém setu se začali opět kupit spousty chyb a výsledkem byl stav 13 : 19. Po malých změnách v sestavě se hosté rozehráli a vyrovnali stav na 20 : 20. Poté se už ale neuhrál ani balon a vítězství v druhém zápase patřilo Pragovce. Sestava druhého zápasu: Pražák, Krňák, Kovář, Finke, Mach a Kobr, střídali Novák a Kouble.
„Torzo našich fanoušků opět vytvořilo výbornou diváckou kulisu a za to jim patří velké díky. V sobotu 26. listopadu přivítáme na domácím hřišti Karlovy Vary, přijďte nás povzbudit“,“ uvedl trenér Petr Preisler.