OHLÁSILA SE PANÍ ZIMA

0

Ráno v úterý 17. ledna do Turnova poprvé za letošní zimu přišla vydatnější sněhová nadílka s teplotami těsně pod nulou. Sněhu napadlo do deseti centimetrů, takže žádná velká kalamita, nicméně i to dokáže potrápit především řidiče spěchající do práce brzo ráno. „Na odklízení sněhu jsme začali pracovat po třetí hodině ranní, k dispozici jsme měli čtyři multikáry s radlicemi, jeden velký sypač, čtyři traktory s radlicemi, jeden velký nakladač a partu až osmi lidí s lopatami,“ shrnul Libor Preisler, jednatel turnovských technických služeb. Během dopoledne se teplota vyšplhala nad nulu, sníh byl těžký, technika s jeho odklízením měla více práce.

Podle Preislera ale již během dopoledne byly všechny místní komunikace sjízdné a chodníky schůdné. Podle plánu zimní údržby, se v Turnově používá posypová sůl pouze v centru města na náměstí Českého ráje a na Havlíčkově náměstí, v ulicích Jana Palacha, Svobodově, 28. října, Hruboskalské, Bezručově a nově v okolí dopravního terminálu u nádraží. Ostatní komunikace včetně chodníků jsou pouze pluhovány, ve stoupáních sypány drtí.
Hlavní komunikace ve městě spravuje Krajská správa silnic Libereckého kraje, ta všechny silnice ošetřuje solí.

„Situaci nyní monitorujeme, má se spíše oteplit a nemá moc padat sníh, ale budeme připraveni kdykoli s technikou vyjet,“ upozornil Preisler. Loňská zima, resp. zimní údržba komunikací ve městě přišla na něco málo přes 4 mil. Kč, letos by to mohlo být i méně, byť se může stát, že zima místo v prosinci bude v březnu…

Jak jste spokojeni se zimní údržbou v Turnově?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.