PŘEDPOSLEDNÍ LISTOPADOVÝ TÝDEN: OCHOTNÍCI A FESTIVAL HUDEBNÍCH FILMŮ

0

(důležitá aktualizace) Hned tři ochotnické spolky v obcích těsně u Turnova byly nedávno znovuzrozeny. Jak vidno, i lidé v digitálním věku stále stojí o zážitek přímého kontaktu hlediště s jevištěm, když navíc v sále mezi diváky vidí své kamarády a přátele a naopak. Ochotnické divadlo se nyní hraje v Rakousích, v Přepeřích a v Olešnici (krátce na toto téma ZDE). A právě o nadcházejícím víkendu Olešenští zahajují novou sezonu premiérou úsměvné taškařice. A co dalšího můžete vidět a slyšet? Hlavně hudební filmy, neb Kulturní centrum Turnov připravilo od 22. do 25. listopadu druhý ročník festivalu hudebních filmů MUSIC ON SCREEN…

Městské kino v Turnově v budově v Žižkově ulici předposlední listopadový týden promítá:
► Ve středu 21. listopadu ve 20 hodin americký film INTERVIEW (filmový klub).
► Od čtvrtka 22. do neděle 25. listopadu probíhá v kině druhý ročník festivalu hudebních filmů MUSIC ON SCREEN.
► Ve čtvrtek 22. listopadu od 20 hodin kino promítá americký muzikál DREAMGIRLS.
► V pátek 23. listopadu od 17.30 hodin HAIRSPRAY a od 20 hodin irské hudební melodrama ONCE a od 22 hodin je v klubu TURN-OFF v Jiráskově ulici alternativní program, vystoupí kapela NARCOTIC FIELDS + DJ KOUZEL.
► V sobotu 24. listopadu od 14 hodin v Kinokavárně Bia Ráj má komponovaný pořad hudební publicista Jiří Moravčík – WORLD MUSIC VE FILMU. Uvedeno bude šest hudebních titulů: Paul Simon – Graceland – The African Concert; Susana Seivane – Mares de tempo; Afro Celt Sound Systém – WOMAD 2001; Okna Tsahan Zam – Mručení mongolského šamana; Dcery anglického folku, Salif Keita – Moffou.
Od 16.30 hodin je promítáno britsko irské drama COMMITMENTS. Od 19 hodin česko britské drama EDITH PIAF a den končí ve 22 hodin, kdy je v kině začátek koncertu turnovských hudebníků REEL MUSIC, vystoupí Lukáš Masopust, Václav Brožek, Zuzana Pecová, Lukáš Václavík a Michal Špína, kteří si po loňském úspěšném vystoupení znovu nazkoušeli filmové písně speciálně pro tuto příležitost.
► V neděli 25. listopadu od 14 hodin bude v kině promítán rodinný americký film KARLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU, od 16.30 hodin německo americké drama VE STÍNU BEETHOVENA a festival končí finským filmem BRASILEIRINHO, jehož začátek je v neděli v 19 hodin.
Více o festivalu MUSIC ON SCREEN najdete ZDE.

► Nabídka trvalá: Každé úterý od 14 do 17 hodin můžete zachovalé zimní oblečení přinést do prostor humanitární organizace ADRA ve Skálově ulici v Turnově (zadní trakt mezi základní školou a sousedícím internátem).

► V pondělí 19. listopadu od 17 hodin zve společnost WELLNESS Centrum Všeň, a.s., všechny zájemce o informace o projektu TERMÁLNÍ RÁJ VŠEŇ na setkání s investorem a autory projektu, jehož výstavba byla již zahájena. Koná se v Muzeu Českého ráje v Turnově, ve Skálově ulici.

► V pondělí 19. listopadu od 19.30 hodin v kině v Žižkově ulici uvádí Kateřina a Miloš Motani velkoplošnou diashow s názvem AMERIKA INKOGNITA. Jde o snímky z cest po Divokém západě – pobřeží Kalifornie a Oregonu až ke kanadským hranicím, Yellowstone, Las Vegas ad.

► V úterý 20. listopadu se v turnovském divadle od 8.30 a 10 hodin koná představení pro školáky s názvem O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE.

► Od úterý 20. do pátku 23. listopadu se vždy dopoledne v Muzeu Českého ráje koná dětská výtvarná dílna. Ta je nyní ve znamení výstavy „Hajej, nynej děťátko“, která představuje na 70 historických kočárků. Děti si v dílně vyzkouší výrobu panenek, jak si je vyráběly naše babičky a prababičky, svoji panenku si odnesou domů…

► Od středy 21. do pátku 23. listopadu je v turnovské knihovně cyklus přednášek Zdeňka Mrkáčka o vzácném ledňáčkovi na území Českého ráje. Začátky jsou vždy v 8 hodin.

► Ve středu 21. listopadu je v knihovně od 16 hodin POHÁDKOVÝ PODVEČER. Setkání je určeno pro rodiče a prarodiče s dětmi.

► Ve čtvrtek 22. listopadu pořádá turnovská Městská knihovna Antonína Marka od 18 hodin v Domě na Sboře ve Skálově ulici komponovaný večer s názvem FRÁŇA ŠRÁMEK A ČESKÝ RÁJ – literárně hudební pořad z tvorby básníka Fráni Šrámka u příležitosti 130.výročí jeho narození a 55.výročí úmrtí. Účinkují Alfréd STREJČEK a Eva KORDOVÁ – recitace, hudební doprovod  Martin HYBLER – klavír – tři melodramy na verše básníka. Pořad připravil a slovem provází  PhDr. Vlastislav Hnízdo DrSc.

► V pátek 23. listopadu v 19 hodin v sálku restaurace U Studničků v Tatobitech pořádá zdejší obecní úřad akci s názvem STAROČESKÉ VÁNOCE. Na příjemné předvánoční setkání sem pozvali ředitelku Muzea Český ráj v Turnově PhDr. Vladimíru Jakouběovou. Uskuteční se beseda na téma staročeského pohledu na Vánoce. Nebude chybět vánoční zpívání a hudba.

► V sobotu 24. listopadu pořádají chovatelé v areálu u turnovské zastávky Českých drah OKRESNÍ VÝSTAVU KRÁLÍKŮ. Koná se od 8 do 15 hodin.

► V sobotu 24. listopadu se v turnovské městské knihovně od 10 hodin uskuteční Listopadová výtvarná dílna – Dílna pro panenky. Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi bude zaměřena na výrobu panenek z různých materiálů, různými technikami a všechny panenky budou vystaveny na velké výstavě panenek v Muzeu Českého ráje v Turnově. Dílnu povedou Jana Kůdelová, Iveta Rudolfová a Lada Capoušková.

► V sobotu 24. listopadu pořádá Automotoklub Vyskeř, který si v letošním roce přípomíná 40. výročí založení, veřejnou výstavu fotografií a dalších materiálů dokumentujících činnost autoklubu od založení v roce 1967 až po současnost. K vidění budou materiály z automobilových závodů do vrchu, závodů minikár, letních karnevalů v Pleskotech, zimních zájezdů na hory, závodů dragsterů v Hoškovicích a dalších aktivit, pořádaných AMK Vyskeř. Výstava se bude konat v prostorách Obecního úřadu Vyskeř a pro veřejnost bude přístupná od 16 do 21 hodin. Pořadatelé srdečně zvou všechny, kteří kdykoli v průběhu let s AMK Vyskeř spulupracovali, tak i další zájemce.

► V sobotu od 18 hodin uvádí v premiéře ochotnický spolek Jirásek v sále hostince v Olešnici hru od F. Tetauera ÚSMĚVY A KORDY. Více najdete ZDE.

► Od 19 hodin je v sobotu jazzová minipřehlídka „Jazz? OF COURSE!“ v restauraci Šetřilovsko. Hrají Jazz kvintet, Corcovado, Lédl jazz kvintet a Mackie Messer Band.

► V sobotu 24. listopadu také v kulturním domě v Kacanovech pořádá Myslivecké sdružení Vyskeř Hubertskou zábavu, začátek ve 20 hodin. Hrají Veselí pozůstalí. Vstupenky na t. 606 621 427.

► V neděli 25. listopadu se od 14 hodin v sále hostince v Olešnici uskuteční druhé představení ochotnického spolku Jirásek ÚSMĚVY A KORDY.
► AKTUALIZACE: Z důvodu nemoci odpadá nedělní představení, členové ochotnického spolku Jirásek se moc omlouvají, ale jiné řešení nebylo. Hraje se jen v sobotu od 18 hodin, reprízy budou v příštím roce.

► Sport ve Sportovní hale TJ Turnov ve Skálově ulici:
V neděli 25. listopadu je od 9 hodin „Turnovská futsalová liga“ a od 18 hodin mistrovské utkání divize futsalu Dalmach.

► Od pondělí 26. listopadu bude opět v Turnově fungovat JEŽÍŠKOVA VÁNOČNÍ POŠTA. Děti, ale i dospělí, budou moci poslat dopis Ježíškovi. Pobočka Ježíškovy vánoční pošty bude otevřena od 26. listopadu do 15. prosince v Městském informačním středisku na náměstí Českého ráje.

► V úterý 27. listopadu pořádá turnovské Středisko pro volný čas Žlutá ponorka od 14 do 18 hodin výtvarnou dílnu „MALÉ VELKÉ SOCHAŘENÍ“. V pozvánce se praví: Přijďte si s námi zasochat! Budeme pracovat s bílou porézní cihlou, abyste stihli dílko dokončit. Materiál i pomocníky pro vás nachystáme. Vlastní nožík kapesní vítán. Těší se na vás Lada Capoušková.

AVÍZA:
► SKI CLUB TURNOV – lyžařská škola s mnohaletou tradicí pořádá nábor dětí do lyžařské školy pro rok 2008. Výcvik ve vlastním areálu Hluboká v Podještědí v lednových a únorových sobotách 2008. Věková hranice pro rok 2008 je narození v rozmezí let 1993 až 2001. Časový plán lekcí: 8.15 odjezd – 17 hodin příjezd. Doprava autobusem od turnovského nádraží (do areálu je to asi 2km od autobusu pěšky do kopce což někdy úsměvně prověří zdatnost dítěte). Počet lekcí šest, cena 1200 Kč. Vleky, doprava, pojištění, školné, vyhřátá chata v ceně. Podrobnější informace: Roubíčková Lenka, tel. 723 157 966.
► TATOBITY. Na neděli 2. prosince přichystal zdejší obecní úřad slavnostní rozsvícení VÁNOČNÍHO STROMU u budovy úřadu, které bude doplněno kulturním vystoupením žáků Masarykovy základní školy, občerstvením, trhem s vánočním zbožím a samozřejmě nebude chybět ani Mikulášská nadílka pro děti.
► TURNOV. Ve čtvrtek 29. listopadu se od 17 hodin koná v turnovském Muzeu Českého ráje vernisáž výstavy „Krása ve skle zrozená“, výtvarníka Tomáše Málka a jeho spolupracovníků.

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY:
► V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin, o víkendu s polední pauzou 12 -13 hodin. Kromě probíhajících výstav je připravována přehlídka turnovského sklářského výtvarníka Tomáše Málka a jeho spolupracovníků.
n200711181406_vakci_101_07_kocarkyOd 15. listopadu do 15. ledna je v galerii muzea výstava zhruba 70 historických kočárků „Hajej, nynej děťátko“ ze soukromé sbírky Miloslavy Šormové. Jde o mimořádnou prezentaci, na které se představují kočárky nejen pro děti, ale i pro panenky v rozmezí let 1880 až 1980. Paní Šormová dávala výstavní kolekci dohromady v posledních dvaceti letech, nyní kočárky putují mezi jednotlivými výstavními síněmi. Až do konce roku 2009 má sběratelka jasno, kde všude ji lidé uvidí. Takový je zájem ze strany veřejnosti!
► V Galerii Safír v muzeu je výstava fotografií Mariána Kábele. Potrvá do 1. prosince.

► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí je výstava fotografií Ondřeje Havelky –„Mali“. Výstava potrvá do 6. prosince. Výstava Mali – peklem voodoo je v pořadí druhou výstavou Ondřeje Havelky z jeho dvouleté cesty po Africe. Více na www.nahaafrika.cz
► V Galerii Granát na turnovském náměstí je výstava fotografií Dominika Rakouše, člena fotokroužku Žluté ponorky. Výstava potrvá do 6. prosince.
► Divadelní galerie turnovského městského divadla nabízí do konce listopadu výstavu fotografií z Jižní Ameriky turnovské cestovatelky MUDr. Heleny Boháčové.
V turnovské městské knihovně je až do konce ledna výstava ilustrací žáků zdejší ZUŠ.

ZA HUMNY:
► SEMILY. Ve Státním okresní archivu Semily je výstava „Andělské krajiny“ fotografa Jana Anděla. Výstava potrvá do 30. listopadu a je přístupná ve všední dny od 8 do 16 hodin, v pondělí a ve středu do 18 hodin, v pátek do 15 hodin.

OSTATNÍ:
► Městská knihovna Antonína Marka v Turnově, Jeronýmově ulici, vyhlásila fotografickou soutěž pro děti i dospělé s názvem „Příroda na zemi“. Uzávěrka je 30. listopadu, více na tel. 481 312 739, 736 712 400.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.