PODZIM. LISTOPAD. PLÍSKANICE. MÁTE BLBOU NÁLADU?

0

AktualizovánoJeden náš věrný čtenář redakci TvA občas častuje výtkami a žádostmi, abychom byli více vtipní, že je to zpravodajství moc vážné, že si neumíme dělat legraci z věcí kolem sebe. Možná má pravdu, byť sám nějakým humorným textem dosud nepřispěl. Když ne on, přispěl ale jiný čtenář. Na redakční mail totiž dorazil mezi spamy tento obrázek (viz záhlaví textu), a jen tak tak nebyl jako spam smazán. Je fakt, že v tyto dny nastávajících podzimních plískanic bychom si měli zachovat svěží a humorný přístup k životu. Proto laskavě omluvte, že textík na fotografii není zrovna ve vybroušené spisovné češtině!

Statistiky smutných případů říkají, že jak ubývá světla, přibývá chmurných nálad a depresí. Na vině mohou být špatná finanční situace, problémy v rodině, v zaměstnání, či problémy s dětmi, které v podzimních plískanicích vypadají horší než ve slunci zalitých dnech. Odborníci říkají, že bez léčby mohou deprese trvat měsíce i léta, dobrá léčba však může pomoci více než osmdesáti procentům lidí s depresí. Na podzim logicky navštěvuje psychology a psychiatry mnohem více lidí, než třeba v létě a na jaře. Za posledních deset let se podle statistik počet lidí, kteří vyhledali odbornou pomoc kvůli depresím, více než zdvojnásobil. Pomoci může různé cvičení (třebas jóga či obyčejné fit centrum), ale i povídání s přáteli, teplá koupel, poslech oblíbené hudby. Když by ale bylo nejhůř, zajděte raděj k lékaři…

Anebo se svěřte a napište nám, jak bojujete s blbou náladou, třeba to bude proti podzimním depresím ta nejlepší léčba. A ještě pomůžete dalším čtenářům! Asi se shodneme všichni, že patrně nejlepším lékem na deprese je HUMOR… ne?

n201011081045_zap_365_010_depreseAktualizace:
K textu o podzimních plískanicích se výborně hodí i tento obrázek, který nám poslal jeden ze čtenářů TvA.

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.