PRVŇÁČCI DOSTANOU OD LIBERECKÉHO KRAJE KUFŘÍKY S BEZPEČNOSTNÍMI PRVKY

0

Bezpečnost na prvním místě. Heslo platí především u dětí a dvojnásobně u prvňáků, kteří už za pár dní poprvé půjdou do školy. Všem školákům, kteří 1. září usednou poprvé do lavic, rozdá Liberecký kraj v rámci projektu „Bezpečně do školy i do přírody“, kufříky plné bezpečnostních prvků. „Když jsem šel do první třídy já, byla situace úplně jiná. Chodil jsem bez rodičů, se spolužačkou ze sousedství, cestu dlouhou asi dva kilometry. Kolikrát jsme nepotkali ani jediné auto. Dnes je ale doba zcela odlišná, a tak je potřeba bezpečnost dětí mnohem více posílit,“ vzpomíná na svá školní léta hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

V kufřících proto prvňáci najdou pomůcky, které je ochrání cestou do školy, ale i na výletech a všude tam, kde by měli být dobře vidět. Poslouží jim k tomu například reflexní vesta nebo pásek na ruku, malí cyklisté budou zase na silnicích lépe vidět díky červenému zadnímu světlu. Kromě toho najdou děti uvnitř kufříků spoustu praktických rad o tom, jak se chovat v silničním provozu nebo na co si dávat pozor při cestování vlakem a autobusem. Děti potěší také drobnosti pro radost, omalovánky, malé hračky, volné vstupy nebo slevy na hrady, do zábavních praků nebo na sportovní akce, stejně jako něco dobrého na zub. A protože se stanou školáky, samozřejmě uvnitř nechybí rozvrh hodin, v blížícím se podzimu jistě někdy využijí i praktickou pláštěnku.  To všechno pro ně přichystal Liberecký kraj spolu s dalšími 21 partnery.

„Podobný projekt funguje už v jiných částech republiky a při diskuzích s kolegy hejtmany jsme si řekli, že by bylo dobré kufříky rozdávat i v dalších krajích. Bezpečnostní prvky jsou většinou rozdávány především dětem do školek a už tolik ne do základních škol. Přitom žáci, kteří mnohdy sami chodí do školy, se ocitají často v nebezpečnějších situacích. Proto chceme i my, právě třeba tímto kufříkem s bezpečnostními prvky, přispět ke zvýšení jejich ochrany,“ vysvětlil hejtman Martin Půta.   

Blanka Daníčková, oddělení tiskové a vnějších vztahů Krajského úřadu LK, blanka.danickova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.