PO TÝDNU RODINY TU JSOU KOČÁRKOSTEZKY

0

Od pondělí do pátku – každý den něco. To byl Týden rodiny turnovského sdružení Náruč. To již osmým rokem funguje v budově Střediska pro volný čas dětí a mládeže Žlutá ponorka v Husově ulici a nabízí různé aktivity především pro maminky na mateřské dovolené. Z týdenního programu bylo asi nejzajímavější středeční setkání před bazarem v Palackého ulici, kde si příchozí mohli namalovat vlastní trička, a páteční pouštění balónků se vzkazy.

n200705182333_zap_99_07_naruc„K dispozici jsme měli víc než stovku balónků s logem pověstí Českého ráje, děti na přiloženou pohlednici napsaly svoji adresu, balónek vypustily a budeme čekat, kam až doletí a odkud nám přijde nějaký vzkaz,“ přiblížila páteční symbolickou akci Tereza Linhartová z Mateřského centra Náruč.

„Týden rodiny pořádáme už třetím rokem, 15. května se mezinárodně slaví den rodiny, přišlo nám ale škoda slavit jen jeden den, tak jsme připravili celý týden,“
uvedla Petra Houšková, koordinátorka Mateřských center Libereckého kraje. Podle ní se vydařilo například úterní setkání klubu dvojčat a ve čtvrtek odpoledne první setkání pěstounských rodin. Překvapením byla účast mnoha rodin s dětmi ve věku od kojenců po téměř dospělé děti. Podle Houškové je tak vznik samostatného Klubu pěstounských rodin přímo v Turnově doslova „na spadnutí“. Na Turnovsku žije víc než dvacet pěstounských rodin.

n200705182333_zap_100_07_narucMezi další veřejné aktivity turnovského Mateřského centra Náruč patří vytvoření přehledu výletů pro rodiče s kočárky. „Tak jako existují cyklotrasy v Českém ráji, chceme připravit i kočárkotrasy, tedy výlety pro celé rodiny s nejmenšími dětmi,“ řekla Petra Houšková. Mapa s tištěným průvodcem má být podle ní k dispozici ještě letos o prázdninách.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.