PEKÁRNA A CUKRÁRNA MIKULA JE FIRMOU ROKU 2015 LIBERECKÉHO KRAJE!

0

Ocenění Firma roku 2015 Libereckého kraje získala letos Pekárna a cukrárna Mikula z Turnova. O vítězích kategorií Firma roku a Živnostník roku rozhodla odborná porota. Mikulova pekárna dokázala uspět v konkurenci 230 dalších firem z kraje. Živnostníků bylo přihlášeno celkem 247. „Jsem velice šťastný. Před 20 lety jsem začínal se čtyřmi pekaři. Tenkrát jsme pekli pouze housky, já je rozvážel favoritem a maminka je prodávala v krámku u pekárny. Dnes zaměstnáváme více než stovku lidí,“ svěřil se bezprostředně po vyhlášení Jiří Mikula, pekař a majitel pekárny a cukrárny.

Jak je vidět, sázka na kvalitu, ruční výrobu a tradiční receptury se vyplatila. „Naší největší výhodou je nezávislost na obchodních řetězcích. Vše – od zpracování mouky až po prodej koncovým zákazníkům – si zajišťujeme sami,“ dodal Mikula. Téměř třicet prodejen pekárny byste našli v Turnově, Jablonci nad Nisou, Semilech, Mnichově Hradišti a dalších městech.

Titul Firma roku 2015 Libereckého kraje není však jediné ocenění, které v tomto roce pekárna získala. Za Mikulův pecen si letos společnost Jiřího Mikuly vydobyla i vítězství v soutěži Regionální potravina a Výrobek roku 2015. Kromě gigantického bochníku nabízí Pekárna Mikula svým zákazníkům dalších 210 vlastních produktů, k jejichž výrobě používá zásadně čerstvé suroviny od lokálních dodavatelů. „Pekařina je krásné a hlavně voňavé povolání. Je skvělé se živit prací, o které víte, že ji děláte dobře a nešidíte ji. V pekařství to platí dvojnásob. Lidé se k vám nevrací proto, že máte hezké obrázky na stěnách, ale proto, že jim u vás chutná. A na to jsem skutečně hrdý,“ uzavírá Jiří Mikula.

Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěže Vodafone Firma roku 2015 proběhne 9. prosince 2015 v Praze.
(www.pekarnamikula.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.