STUDENTI OCENILI NEJLEPŠÍ ZE SVÝCH ŘAD

0

Sympatické snažení studentů turnovského gymnázia pokračuje. Ve čtvrtek 14. května bylo nejlepším z nich předáno Ocenění generála Aloise Lišky. Stalo se tak již po třetí. V letošním roce cenu získali Jan Polášek ze sexty a Martin Zikmund z kvinty. Cenu uděluje studentský školní parlament. Slavnostní předání pamětní medaile se uskutečnilo před budovou gymnázia, kde se sešli všichni studenti a učitelé.

A jak už to u studentských akcí bývá, nechyběla recese v podobě ztracené medaile, koncertu symfonického orchestru gymnázia či kvízu vítězů na společenská témata. Co myslíte: Hlas operního pěvce zachytí nejvěrohodněji školní rozhlas, nebo kvalitní hi-fi technika? Ani jedno…

n200905142233_zap_212_09_gytuStudent Jan Polášek ocenění získal za úspěšnou reprezentaci školy v matematické olympiádě, v kategorii programování, ve které skončil na republikové úrovni na 6. – 7. místě a postupuje do středoevropského kola. Martin Zikmund byl třetí v republikové soutěži v programování. „Generál Liška je významným absolventem turnovského gymnázia, cenu spojenou s jeho jménem uděluje školní parlament, ve kterém zasedají vždy dva studenti z každého ročníku. Parlament se schází jednou, dvakrát měsíčně. Projednáváme ale i drobnější věci, než koho oceníme. Scházejí se u nás stížnosti a přání studentů, takže řešíme kliky a zámky na záchodech, ale i instalaci nové wi-fi sítě, která bude pro studenty k dispozici zdarma od září,“ přiblížil předseda školního parlamentu Adam Syrovátka. Vloni se hodně diskutovalo také o přejmenování školy na Gymnázium Aloise Lišky, podle předsedy parlamentu ale tohle nyní z mnoha důvodů není aktuální.

 

(Alois Liška se narodil v Záborčí u Malé Skály, absolvoval turnovské gymnázium a po okupaci Československa v roce 1939 emigroval a bojoval za svobodu své země v zahraniční armádě. Dnes je trochu neprávem opomíjeným hrdinou II. světové války. Komunisté mu po roce 1948 dokonce odebrali čestné občanství Turnova. To mu však bylo rozhodnutím zastupitelstva nedávno vráceno.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.