PÁTEČNÍ TRHY NA NÁMĚSTÍ: JAKÉ JE CHCEME?

0

Pamětníci si jistě vzpomenou na kdysi velmi populární trhy, které se i za socialismu pravidelně konaly na turnovském Mariánském náměstí. Zahrádkáři a lidé z blízkých vesnic na nich prodávali výpěstky, a tak i v době řízeného nedostatku si zde obyvatelé města mohli koupit čerstvou zeleninu a brambory. Trhy vymizely někdy na přelomu 70. a 80. let minulého století. Nedávno se objevila myšlenka na jejich obnovení (inspirovaná stejným počínáním v blízkých Semilech).

Opět mělo jít především o prodej od drobných pěstitelů. Po počátečním přešlapování, kdy na výzvu radnice nikdo nereagoval, jsou nyní trhy na náměstí každý pátek veřejností hojně vyhledávané. Zelenina, ovoce, masné výrobky přímo od výrobce. Radnice prodej na náměstí bezplatně umožní, prodejce po ní ale nebude nic vyžadovat, tak zní domluva. A tak jsme každý pátek na náměstí svědky pestré tržnice v podobě více či méně udržovaných stánků, aut a přívěsů zaparkovaných kolem kašny a do toho všeho ještě vyhrávají jihoameričtí indiáni z Liberce…

Páteční trh na náměstí se nelíbí především místním obchodníkům. „My odvádíme daně městu a to místo toho, aby nás podporovalo, umožní přímo v centru prodávat konkurenci, která nemusí dodržovat žádná hygienická pravidla a tržnice vypadá jako někde na parkovišti na Dálném východě a ne v srdci turistického centra Českého ráje,“ tvrdí obchodníci. „Je to dlouho poptávaná služba občanům, ti mají o tuto službu zájem, o čemž svědčí množství nakupujících,“ zní na to konto z radnice.

 

A co si myslíte vy?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.