STUDENTI TURNOVSKÉ HOTELOVKY NA STÁŽI VE VELKÉ BRITÁNII

0

V termínu od 14. března do 11. dubna deset vybraných žáků ze třetích ročníků studijních oborů Hotelnictví, Obchodní akademie a Cestovního ruchu absolvovalo zahraniční stáž v městě Portsmouth ve Velké Británii, kde anglickou partnerskou firmou pro naši školu byl The IBD Partnership Business & Education Consultancy, Portsmouth. Cílem této společné akce bylo získání nových poznatků, praktických dovedností, ale především zdokonalení studentů v anglickém jazyce pro přípravu na státní zkoušku, kterou budou skládat v průběhu května a června.

Po příjezdu do Portsmouth a ubytování žáků pro ně zástupkyně z The IBD Partnership připravila víkendovou prohlídku města. V pondělí dopoledne proběhla společná schůzka v sídle firmy, kde po krátkém vzájemném představení byli žáci informováni o průběhu stáže, organizačních záležitostech a jejich pracovní náplni. Studenti byli podle svého studijního zaměření rozmístěni na jednotlivá pracoviště. Někteří vykonávali praxi v hotelech (Holiday Inn, Ibis Budget), jiní v kancelářích firem (IBD Office, Lib-Dem Office, Conservative Office), další připravovali propagační materiály pro Groundlings Theatre.

Při individuálních rozhovorech s managementem hotelu Holiday Inn byli žáci pochváleni za vysokou odbornost. V případě jakýchkoliv dotazů a získání nových informací měli možnost každý čtvrtek v podvečer zúčastnit se diskuse v partnerské firmě. Poslední pracovní den během slavnostního ukončení všichni obdrželi od vedení The IBD Partnership certifikáty o absolvování stáže.

Taťána Kohoutová a Pavel Tausig, Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola Turnov, www.ohsturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.