STUDENTI TURNOVSKÉ HOTELOVKY NA STÁŽI VE VELKÉ BRITÁNII

0

V termínu od 14. března do 11. dubna deset vybraných žáků ze třetích ročníků studijních oborů Hotelnictví, Obchodní akademie a Cestovního ruchu absolvovalo zahraniční stáž v městě Portsmouth ve Velké Británii, kde anglickou partnerskou firmou pro naši školu byl The IBD Partnership Business & Education Consultancy, Portsmouth. Cílem této společné akce bylo získání nových poznatků, praktických dovedností, ale především zdokonalení studentů v anglickém jazyce pro přípravu na státní zkoušku, kterou budou skládat v průběhu května a června.

Po příjezdu do Portsmouth a ubytování žáků pro ně zástupkyně z The IBD Partnership připravila víkendovou prohlídku města. V pondělí dopoledne proběhla společná schůzka v sídle firmy, kde po krátkém vzájemném představení byli žáci informováni o průběhu stáže, organizačních záležitostech a jejich pracovní náplni. Studenti byli podle svého studijního zaměření rozmístěni na jednotlivá pracoviště. Někteří vykonávali praxi v hotelech (Holiday Inn, Ibis Budget), jiní v kancelářích firem (IBD Office, Lib-Dem Office, Conservative Office), další připravovali propagační materiály pro Groundlings Theatre.

Při individuálních rozhovorech s managementem hotelu Holiday Inn byli žáci pochváleni za vysokou odbornost. V případě jakýchkoliv dotazů a získání nových informací měli možnost každý čtvrtek v podvečer zúčastnit se diskuse v partnerské firmě. Poslední pracovní den během slavnostního ukončení všichni obdrželi od vedení The IBD Partnership certifikáty o absolvování stáže.

Taťána Kohoutová a Pavel Tausig, Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola Turnov, www.ohsturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.