OHLÉDNUTÍ ZA MUZEJNÍ NOCÍ

0

V pátek 18. června proběhla v turnovském muzeu a na Dlaskově statku v Dolánkách Muzejní noc. Návštěvníkům se otevřely všechny expozice a výstavní prostory zdarma. Stálé expozice muzea tradičně lákají, stejně jako komentované prohlídky výstav Na poslední cestě… Děti se zúčastnily noční honby za pokladem, malí i velcí se „proháněli po slacklině“, svou budoucnost si nechali věštit od kartářky, nebo vyráběli amulet či talisman na ochranu.

Největším lákadlem bylo povídání RNDr. Vítězslava Kuželky, antropologa Národního muzea, o nemocech a zraněních od pravěku do současnosti a významu antropologie pro moderní medicínu. Opravdu mimořádně zajímavou přednášku dr. Kuželka doplnil o unikátní exponáty z antropologických sbírek Národního muzea.
Součástí muzejní noci byly zábavně-naučné animační programy k výstavám a také autogramiáda nové knihy Miroslava Cogana Řezbáři v kameni.

Po dlouhé pauze jsme byli opravdu nadšení z velkého zájmu veřejnosti, muzeum během večera navštívilo zhruba 300 lidí. Také Dlaskův statek zažil rušnou muzejní noc. Návštěvníky provedla objektem etnografka Vladimíra Jakouběová. Večer v selské usedlosti má opravdové kouzlo a okouzlit se nechalo celkem 150 návštěvníků.
Marcela Beranová, tisková mluvčí Muzea Českého ráje v Turnově, foto: autorka

Největším lákadlem bylo povídání RNDr. Vítězslava Kuželky, antropologa Národního muzea…

…autogramiáda nové knihy Miroslava Cogana Řezbáři v kameni

…muzejní expozicí prováděl také mineralog muzea Jan Bubal…

…zájem byl také o expozici výstavy Na poslední cestě…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.