PRVNÍ POLOVINA LEDNA PATŘÍ SPORTU A JANKU LEDECKÉMU

0

(aktualizovaná nabídka) Po předvánočních prosincových akcích je celkem logické, že lednová nabídka je poněkud strohá. Turnovské kino v prvním lednovém týdnu nehraje vůbec, nicméně v polovině měsíce můžete přijít na koncert zpěváka Janka Ledeckého nebo zajít na besedu s publicistou a významným televizním novinářem Josefem Klímou (Na vlastní oči). Minimálně na horách i v lednu bude sněhu dost a dost, když se výrazně neoteplí, budou jezdit i vleky na turnovské sjezdovce ve Struhách a bude se bruslit na ledové ploše u haly TSC u turnovského nádraží.

Program městského kina Bia Ráj v Turnově, v Žižkově ulici:
► Ve středu 9. ledna od 20 hodin kino promítá ve Filmovém klubu norský film KURZ NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ.
► Ve čtvrtek 10. a pátek 11. ledna od 17.30 a v sobotu 12. ledna od 17.30 a 20 hodin kino hraje americký fantasy film ZLATÝ KOMPAS.
► Ve čtvrtek 10. a v pátek 11. ledna od 20 hodin v premiéře britské historické drama KRÁLOVNA ALŽBĚTA: ZLATÝ VĚK.
► V neděli 13. ledna kino promítá od 14 hodin americký rodinný film LOVECKÁ SEZONA.
► Ve středu 16. ledna od 17 hodin se můžete přijít podívat na český film OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE a od 20 hodin na americký sci-fi horor RESIDENT EVIL: ZÁNIK.
► V pátek 18. a sobotu 19. ledna od 17.30 hodin a v neděli 20. ledna od 14 hodin kino hraje americkou animovanou komedii PAN VČELKA.
► V pátek 18. a sobotu 19. ledna od 20 hodin a v neděli 20. ledna od 17.30 hodin kino promítá americký fantasy dobrodružný film BEOWULF.

► V sobotu 5. ledna od 14 hodin hraje na Valdštejně HRADECKÉ KOMORNÍ TUCTETO.
► V sobotu ve 14 hodin bude v Galerii Safír v Muzeu Českého ráje zahájena výstava fotografií členů fotoklubu na téma „Podzimně zimní krajina“. Výstava potrvá do 2. února. Členové fotoklubu budou sestavovat kolekci fotografií na dané téma pravidelně.

► V úterý 8. ledna je ve Žluté ponorce v turnovské Husově ulici výtvarná dílna, ve které budou děti vyrábět ruční papír.

► V pátek 11. ledna se můžete do zasedačky turnovské Sokolovny ve Skálově ulici příjít v 18 hodin na první „Cestovník 2008“. Podíváte se do Holandska a Porýní.
► Od 20 hodin je v Bělé u Turnova Hasičský ples. Hrají Veselí pozůstalí.

► Sport ve Sportovní hale TJ Turnov ve Skálově ulici:
V sobotu 12. ledna se koná turnaj ve florbale – 1. liga dorostenců, divize I
10.00 – 11.30 SK Bivoj Litvínov – TJ Turnov
11.40 – 13.10 FbC Victoria Ústí nad Labem – DDM Rozmarýn Litoměřice
13.20 – 14.50 DDM Rozmarýn Litoměřice – SK Bivoj Litvínov
15.00 – 16.30 TJ Turnov – FbC Victoria Ústí nad Labem
► Od 20 hodin je sobotu v hotelu Lázní Sedmihorky IX. Reprezentační myslivecký ples. Hraje se ve velkém i malém sále (Gradace, Diamant), doprava zajištěna z Turnova a Rovenska pod Troskami.

POZOR! ZMĚNA:
► V pondělí 14. ledna se v turnovském Biu Ráj od 19 hodin měl konat koncert známého zpěváka Janka Ledeckého. Koncert měl mít i předkapelu, turnovskou skupinu Magdy Brožkové & Band. Pro onemocnění zpěváka bohužel koncert odpadl, náhradní termín zatím není znám.

► V úterý 15. ledna v době od 10 do 17 hodin se ve všech čtyřech turnovských základních školách koná SLAVNOSTNÍ ZÁPIS DĚTÍ do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2008/2009. Zápis se ukuteční v Základní škole Turnov, Skálova 600 – odloučené pracoviště, Alešova 1059, v Základní škole Turnov, 28. října 18,  v Základní škole Turnov, Žižkova 518 a v Základní škole Turnov – Mašov, U Školy 56.
Zapsány budou děti, které se narodily do 31. srpna 2002. Děti, které dovrší 6. rok věku v době od 1. září do konce kalendářního roku 2008, mohou být výjimečně přijaty do školy, požádají-li o to jejich rodiče nebo jejich zákonní zástupci a prokáže-li se, že dítě je tělesně i duševně vyspělé. Rodiče (zástupci), kteří jdou s dětmi k zápisu, předloží při zápisu svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. Zápis se koná ve dnech 15. ledna až 15. února 2008.

► V úterý v Domě na Sboře ve Skálově ulici je od 18 hodin autorský večer turnovské spisovatelky Dáši Landrové, která si pozvala i několik hostů – zpěvačku Feng Yün Song, známého televizního novináře Josefa Klímu a písničkáře Pavla Půtu. Večer moderuje Eva Kordová.

► V úterý 15. a ve čtvrtek 17. ledna je v turnovském městském divadle vždy od 18 hodin „Cestovatelský klub“. Podíváte se s cestovatelem Zdeňkem Strnadem do Grónska.

► V pátek 18. ledna od 20 hodin je v Sokolovně v Mašově Rybářská veselice. Hrají Veselí pozůstalí.
► Ve stejnou dobu začíná také Ples Okrašlovacího spolku v sále radnice v Rovensku pod Troskami.

► V sobotu 19. ledna je od 10 hodin v turnovském městském divadle připravena pohádka KOCOUR V BOTÁCH.
► Od 19.30 hodin je v sále radnice v Rovensku pod Troskami divadelní představení zdejšího Spolku divadelních ochotníků. Hraje se „Ženitba“ od N. V. Gogola – komedie o tom, že není snadné se rozhodnout, navíc na celý život a neodvolatelně.
► Od 20 hodin je v Přepeřích v sále sokolovny Myslivecký ples.

► V neděli 20. ledna od 19.30 hodin je druhé představení „Ženitby“ v sále radnice v Rovensku pod Troskami.

AVÍZA:
► V úterý 22. ledna je od 19.30 hodin v turnovském městském divadle představení VRAŽEDNÉ DĚDICTVÍ. V hlavní dvojroli se představí známý herec Pavel Trávníček.
► V pátek 25. ledna pořádají TJ Turnov a SPV Mašov od 20 hodin v Sokolovně v Mašově SOKOLSKÝ PLES. K tanci hraje skupina Reflex, vstupné je 80 Kč, předprodej je od 18. ledna v době od 17 do 19 hodin v mašovské restauraci na návsi. Bohatá tombola, předtančení žákyň místní školy.
► Ve čtvrtek 31. ledna se od 18.30 hodin v turnovském městském divadle uskuteční další setkání s biotronikem Tomášem Pfeifferem, který rozezní Vodnářský zvon.

SPORT:
► Lyžování a bruslení v Turnově: V případě, že se venkovní teploty budou držet kolem nuly, je v provozu malý provázkový i velký vlek na turnovské sjezdovce ve Struhách. Lyžovat sem můžete přijít o víkendech a o svátcích od 9 do 21 hodin a ve všední dny od 15 do 21 hodin.
Kromě lyžování si můžete také zajít zabruslit. Kluziště s umělým ledem u sportovní haly u turnovského nádraží funguje po celý den. Rozpis hodin pro veřejnost ZDE.
► Lyžování na Kamenci v Jablonci nad Jizerou a na Šachtách ve Vysokém nad Jizerou. Přímo z Turnova jezdí SKIBUSY. Můžete jen o víkendu na celý den, nebo ve všední dny pouze na večerní lyžování. Ceny jsou opravdu příznivé, servis výborný. Odjezdy jsou z Turnova od zastávku „U masny“ a od nádraží ČD. Více ZDE.
► SKI CLUB TURNOV – lyžařská škola s mnohaletou tradicí pořádá nábor dětí do lyžařské školy pro rok 2008. Výcvik ve vlastním areálu Hluboká v Podještědí v lednových a únorových sobotách 2008. Věková hranice pro rok 2008 je narození v rozmezí let 1993 až 2001. Časový plán lekcí: 8.15 odjezd – 17 hodin příjezd. Doprava autobusem od turnovského nádraží (do areálu je to asi 2km od autobusu pěšky do kopce což někdy úsměvně prověří zdatnost dítěte). Počet lekcí šest, cena 1200 Kč. Vleky, doprava, pojištění, školné, vyhřátá chata v ceně. Podrobnější informace: Roubíčková Lenka, tel. 723 157 966.

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY:
► V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je v lednu otevřeno jen o víkendech, a to od 9 do 16 hodin s polední pauzou 12 -13 hodin. Pro organizoavné skupiny je možná návštěva i mimo tuto provozní dobu na základě telefonické domluvy na tel. 481 322 106.
– Až do 15. února je v galerii muzea výstava zhruba 70 historických kočárků „Hajej, nynej děťátko“ ze soukromé sbírky Miloslavy Šormové.
– Ve výstavním kabinetu muzea je výstava Zkamenělá dřeva.
– Dlaskův statek je v lednu uzavřen. První akcí ze bude Masopust na Dlaskově statku 9. února.
► V Galerii Safír v muzeu je od 5. ledna do 2. února výstava fotografií členů fotoklubu Safír. Jde o kolekci fotografií s jednotícím názvem „Podzimně zimní městská krajina“. Podobné soubory na dané téma budou zdejší fotografové připravovat pravidelně.
► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí (Galerie U zlatého beránka) je od 3. ledna výstava fotografií „Šumava 2006“ – společná výstava členů turnovského Safíru a fotografů ze sdružení Kontakt (do 7. února 2008).
► V Galerii Granát na náměstí Českého ráje v Turnově je výstava obrazů akademických malířů Václava Starého a Jaroslava Korčáka (do 18. ledna). Od 3. ledna do 7. února zde je výstava fotografických portrétů rockových legend autora Aleše Majera R´N´R PORTRAITS (zahájení 3. ledna v 17 hodin.
► Divadelní galerie turnovského městského divadla – výstava fotografií z Grónska od Zdeňka Strnada.
► V turnovské městské knihovně je až do konce ledna výstava fotografií Jiřího Večerníka „Národní parky Kalifornie“, taktéž do konce ledna se do knihovny můžete přijít podívat na „Ilustrace Pověstí Eduarda Petišky“ – výstava ilustrací z dílny žáků Základní umělecké školy v Turnově, které vznikaly pod vedením akademické malířka Evy Mastníkové. Až do 15. února je v knihovně prodejní výstava veselých obrázků a pohlednic Lenky Procházkové a do konce února výstava nejlepších prací z fotografické a výtvarné soutěže Příroda na zemi.

HUMNY:
► SEMILY. Do 18. ledna 2008 je ve Státním okresní archivu Semily výstava obrazů Jiřího Salaby. Výstava je přístupná ve všední dny od 8 do 16 hodin, v pondělí a ve středu do 18 hodin.

OSTATNÍ:
► Městský úřad v Turnově vydává koncem tohoto roku asi po 15 letech aktualizovanou nástěnnou tištěnou mapu čísel popisných. Měřítko 1:5000, rozměr 120 x 140 cm, cena – pouze papír 2.200 Kč, papír + laminace 2.700 Kč. Zájemci o zakoupení předejte požadavky na Odbor správní MěÚ ve Skálově ulici, Ing. Fišer, tel. 725 072 580, 481 366 818, z.fiser@mu.turnov.cz
► Veřejnou sbírku „Podpořme svoji Střelnici“ vyhlásila kulturní komise Města Turnov. „Domníváme se, že nelze vždy jen říkat ať vše zařídí stát nebo město, někdy je také čas pro naši občanskou iniciativu,“ píše se mj. v prohlášení kulturní komise. Veřejná sbírka je určena na vnitřní vybavení nového kulturního domu.
Číslo účtu u Ge Money bank Turnov je 183674373/0600, peníze můžete složit prostým převodem nebo navštívit kancelář Kulturního centra Turnov v nové Střelnici a peníze věnovat v hotovosti. Jednou bude na Střelnici vystavena Kniha dárců. Bude tam i Vaše jméno?

TURNOVSKÝ SERVIS ANEB ČÍSLA A KONTAKTY, KTERÉ POTŘEBUJETE
n200801061246_vakci_02_08_servis► Hasiči. Trávnice 863, tel. 950 486 011, tísňová linka 150.
►Záchranná služba. Ul. 28. října 1000 (zadní trakt nemocnice), pouze tísňová linka 155, která „zvoní“ na operačním středisku záchranářů v Liberci a odtud je kontaktováno pracoviště v Turnově.
► Policie ČR. Obvodní oddělení Žižkova 1871, tel. 481 322 333, tísňová linka 158.
► Městská policie. Skálova ulice 68, tel. 481 366 600, 723 389 122 (24 hodin denně), tísňová linka 156.
► Panochova nemocnice Turnov. Ul. 28. října čp. 1000, tel. 481 446 111, www.nemtur.cz , e-mail: nemocnice@nemtur.cz.
► Městský úřad. Dvořákova čp. 334, tel. 481 366 111, fax: 481 366 112, www.turnov.cz.
► Česká pošta. Pošta 1 sídlí na Náměstí Českého ráje čp. 65, tel. 481 311 245, otevřeno je ve všední dny od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Pošta 2 má adresu Nádražní 2018 a tel. 481 311 502, otevřeno je ve všední dny od 8 do 11 a od 13 do 17 hod.
► Lékařská služba první pomoci. Sídlo je v ambulantním traktu Panochovy nemocnice, tel. na vrátnici je 481 446 111.
► Stomatologická pohotovostní služba. V roce 2008 stomatologická pohotovost probíhá v rámci okresu Semily, střídají se jednotlivé okrsky a zubaři kolem Semil, Jilemnice a Turnova po čtyřech měsících. Začne se na Semilsku, potom je na řadě Jilemnicko a poslední čtyři měsíce v roce budou pohotovosti sloužit stomatologové na Turnovsku. Kdo aktuálně slouží, to se dozvíte třeba na vrátnici turnovské nemocnice, tel. 481 446 111. Ordinační hodiny pohotovosti jsou soboty, neděle a svátky od 8 do 12 hodin.
► Sběrný dvůr (SD) technických služeb. Od 1. ledna 2008 je v Turnově už jen jediný sběrný dvůr, a sice SD Vesecko. Ten je v období od 1. listopadu do 28. února otevřen v po-pá od 8 do 16 hodin a v so od 8 do 12 hodin.
Pro občany Turnova je tu možnost odkládání zdarma těchto odpadů: velkoobjemný odpad (skříně, židle, matrace, nábytek), bioodpad (tráva, listí), větve, druhotné suroviny – plasty, papír, sklo, kovy, nebezpečné odpady. Dále je možno odložit zdarma elektro zařízení úplná – televizory, lednice, počítače a drobné elektrospotřebiče, bateriové monočlánky. V případě, že elektrospotřebiče nejsou úplné, je likvidace za úhradu dle platného ceníku.
Odpady přebírané za úhradu: Stavební suť, eternit, asfaltová lepenka, směsný komunální odpad, zemina, elektro zařízení neúplná, odpady z autovraků. Úhrada je dle platných ceníků.
Při předání odpadů zdarma je povinnost prokázání totožnosti občanským průkazem, v případě neprokázání totožnosti bude veškerý odpad přebírán za úhradu.

Porucha dodávky elektřiny. V případě poruchy dodávky elektrického proudu volejte 24 hodin denně tel. 840 850 860, tel. na celorepublikové zákaznické centrum je 840 840 840 (obrňte se trpělivostí, linka je většinou zahlcena!). Vše ostatní vám zařídí tzv. smluvní partner, kterým je firma Dehes v Palackého ulici 190, tel. 481 322 817, pracovní doba pondělí a středa 8 – 11 a 12 – 17 hodin, úterý a čtvrtek od 8 – 11 a 12 – 15 hodin, pátek zavřeno, e-mail: dehes@centrum.cz.
► Porucha dodávky plynu? V případě poruchy dodávky plynu volejte na nepřetržitou pohotovostní službu VČP (t. 1239). Více na www.rwe-vcp.cz.
► Neteče voda? V případě přerušení dodávky a jakýchkoli dalších potíží volejte v pracovní době ve všední dny tel. č. 481 322 141 (sídlo SČVaK a.s., závod Liberec, provozovna Turnov – Kotlerovo nábřeží 1389). O víkendech a v noci funguje nepřetržitá služba na tel. 482 416 707.
► Porucha „pevné“ telefonní linky. Linka technické podpory má číslo 800 184 084, dále musíte postupovat podle hlasitého návodu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.