PARK U LETNÍHO KINA: OPLOTIT?

0

Již delší dobu se diskutuje o nákladné úpravě parku u turnovského letního kina. Jak jinak – úprava by měla být hrazena z dotačních titulů Evropské unie. Celkové náklady na rekonstrukci parku jsou vyčísleny na 30 milionů korun. Do parku jsou také navrženy nové vstupní průchody z klášterní zahrady u kostela sv. Františka, což by znamenalo přímé napojení parku na samé centrum města. Na čem se zastupitelé stále nemohou dohodnout, je oplocení parku. Minulý měsíc o této možnosti jednali znovu a opět nedospěli k žádnému řešení.

n200802111747_zap_64_08_parkOplocení a noční uzavírání parku je základním předpokladem pro jeho nákladnější vybavení. Je tu počítáno s umístěním výtvarných děl, kompletně by tu měl být nový mobiliář od laviček po dětské hřiště. Cílem je vytvořit reprezentativní veřejný prostor, jak ho známe z městských parků v zahraničí. V případě, že by park měl být vybaven v hodnotě milionů korun a v noci zůstal otevřený, dá se předpokládat, že by zde ve větší míře docházelo k vandalismu. Už nyní je park u letního kina v noci a někdy i v odpoledních hodinách cílem part mladistvých a městská policie zde nemůže být 24 hodin denně. Do parku by mělo ústit celkem pět vchodových bran, s uzavřením se počítá zhruba od 22., resp. 23. hodiny a s otevřením kolem 4.30 hodin ráno.

n200802111747_zap_65_08_park„Oplocení snižuje hodnotu parku, proto s tím nemohu souhlasit,“ řekl opoziční zastupitel Ota Jarolímek. Také podle dalších zastupitelů by tu oplocení nemělo být, základní argumentem je podle nich omezení pohybu v centru města a také fakt, že cílem vandalů se může stát i samotný ozdobný plot. Místo oplocení by tu měly probíhat častější kontroly městské policie, zní hlas opozičních zastupitelů.

n200802111747_zap_66_08_parkVýroba ozdobného plotu, který bude z části kovový a z části zděný, má přijít na zhruba dva miliony korun. „Když park nebude oplocen, domnívám se, že by nemohl být ani kvalitně vybaven a mohl by tam být tak nanejvýš ošetřovaný trávník,“ uvedla starostka města Hana
Maierová. Ta připomněla, že když před lety tu starostové partnerských měst vysadili Strom přátelství, vydržel na svém místě jen několik dnů a poničena byla i tabulka před ním. To se ostatně stalo i u jiných zde vysazených stromů. „Pokusíme se dále jednat, navrhnu opakované projednání v zastupitelstvu,“ uzavřela starostka Maierová.

A co vy, vážení čtenáři, jaký máte názor?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.