PADESÁTKA KONTROLOVANÝCH ŘIDIČŮ, TEST NA ALKOHOL NEGATIVNÍ!

0

V úterý 15. července proběhla na území okresu Semily dopravně preventivní akce. Policisté na parkovišti u občerstvení ve Ktové kontrolovali řidiče, jestli před jízdou nepožili alkohol. Výsledky testů u všech zastavených padesáti řidičů byl negativní! Za odměnu každý dostal nealkoholické pivo ze Svijan a jednorázový alkohol tester. „První podobnou akci jsme letos uskutečnili v dubnu. I tehdy byl výsledek na alkohol negativní. Nicméně jedno z vozidel kolem nás projíždělo takovou rychlostí, že za ním vyjela přítomná hlídka ve služebním passatu. Jaké bylo překvapení, když po zadržení byl výsledek testu u řidiče pozitivní na drogy,“ přiblížil mluvčí semilských policistů Petr Kmínek.

Dopravně preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo!“ probíhá ve spolupráci Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven. Cílem tohoto projektu je podpořit a motivovat řidiče k tomu, aby před jízdou nepili alkoholické nápoje. Pokud přesto neodolají zlatavému moku, mohou zvolit pivo nealkoholické, které je bezpečnou alternativou.
    
Příští středu 23. července na Turnovsku proběhne obdobná policejní akce, zaměřená na první pomoc a také na obsah lékárniček. Projekt dostal název „Chraň život svůj i ostatních“, vznikl ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a Českým červeným křížem. Při této preventivní akci se policisté zaměří zejména na povinnou výbavu každého vozu, a to na autolékárničky. Některým již končí aspirační doba, a proto policisté řidičům, jejichž lékárnička nebude splňovat zákonné podmínky, předají lékárničku novou, s expirační dobou do roku 2017.
Kromě toho si řidiči budou moci přímo na místě vyzkoušet, jak poskytnout první předlékařskou pomoc v případě, že budou účastníky dopravní nehody.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.