OTRAVA METYLALKOHOLEM: V LIBERECKÉM KRAJI PROVĚŘENO MINIMÁLNĚ TISÍC PRODEJNÍCH MÍST LIHOVIN

0

V souvislosti s otravami metylalkoholem a nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR, které vešlo v platnost ve středu 12. září, prověřily dozorové orgány na území Libereckého kraje minimálně tisíc prodejních míst lihovin.„Kontroly probíhají  na všech místech, kde je možné zakoupit lihoviny, a to v součinnosti s ostatními orgány jako je Policie ČR, Celní správa, Česká obchodní inspekce, Státní zemědělská a potravinářská inspekce, živnostenský úřad. Do dnešního dne se ani u jednoho z odebraných vzorků nepotvrdila přítomnost nebezpečného metylalkoholu,“ řekl ředitel Krajské hygienické správy Libereckého kraje Vladimír Valenta při dnešní mimořádné tiskové konferenci v Liberci, kterou svolal hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler.

Krajská hygienická stanice žádá občany o pomoc: „Pokud máte podezření na prodej nebezpečných lihovin, na webových stránkách krajské hygienické stanice (ZDE) v sekci s názvem Metylalkohol – aktuálně, je umístěn formulář, jehož vyplněním dáte podnět ke kontrole místa, kde se prodávají lihoviny,“ řekl Valenta s tím, že pracovníci dozorových orgánů pracují nepřetržitě. Operativní jednání mezirezortní pracovní skupiny v souvislosti s otravami metylalkoholem probíhá každý den.

Ředitel Valenta také poděkoval zdravotníkům záchranné služby, kteří při výjezdech k podezřením na otravu metylalkoholem, bezprostředně informují dozorové orgány o možném výskytu nebezpečných lihovin, popřípadě přímo na místě zajistí vzorek požité lihoviny. 

Zástupce Policie ČR Pavel Langr informoval o nepřetržitých kontrolách míst, kde se prodávají lihoviny, které provádí policisté od vydání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Sdělil také, že na oficiálních webových stránkách Policejního prezidia bude dnes vyvěšen seznam názvů a vinět lihovin, u kterých byl prokázán výskyt nebezpečného metylalkoholu.

Květa Šírová, oddělení tiskové a vnějších vztahů Libereckého kraje
kveta.sirova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.