SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: CYKLISTIKA, FOTBAL, HÁZENÁ, ORIENTAČNÍ BĚH A ŠACHY

0

Sezona 2012/2013 skončila prakticky pro všechny družstva, mužstva, týmy, kluby a oddíly. Je tu ale ještě několik informací, které stojí za zveřejnění. Je to třeba úspěch turnovských fotbalových dorostenců, kteří vyhráli krajskou soutěž, zkušenosti sbírají i mladé házenkářky, turnovští judisté postoupili do finálové skupiny pro podzimní boje. Víte, že orientační běžci z turnovského gymnázia patří k republikové elitě?

CYKLISTIKA

* 6. závod série Cyklomaraton tour 2013, RWE Okolohradce – Kamil Polák, Cyklo Kampo Turnov, 36. místo celkově a 5. místo ve své kategorii, Ladislav Smitka, Šroubárna Turnov, 77. místo celkově a 2. místo ve své kategorii.
* 4. závod největšího seriálu cyklomaratonů horských kol „Kolo pro život“ Orlík Tour Kooperativy – 1 100 startujících – Kamil Polák, Cyklo Kampo Turnov, 65. místo celkově, 12. místo ve své kategorii.

FOTBAL

REMÍZY TURNOVŠTÍ DOROSTENCI PROSTĚ NEBEROU!
Jestliže výkladní skříní každého fotbalového klubu je vždy A-tým, Turnov může být do budoucna v klidu. Divize zůstala zachována i pro další ročník a trenér Emil Šafář bude mít kde brát hráče. Dorostenci vedení trenérským duem Jiří Šimek a Luděk Dlouhý totiž s obrovským přehledem vyhráli nejvyšší krajskou soutěž, a to především díky úctyhodné bilanci (viz čelo tabulky KP U 19).

1. FK Pěnčín-Turnov             26   24   0   2   163:16   72
2. FK Sedmihorky                  25   21   2   2   119:30   65
3. Nový Bor                              26   16   2   8    95:52    50
4. SK Semily                           26   16   1   9   106:45   49

n201306271605_sport_81_013_fotbalO jejich herní převaze svědčí mj. i fakt, že na hřišti třetího Boru vyhráli modrobílí mladíci 0:7! Na vysokém účtu vstřelených branek má největší podíl hned kvartet hráčů, který pokořil dvacetigólovou hranici! TOP střelcem se stal Havel, jenž se do sítí soupeřů trefil celkem 26x, přičemž díky startům v obou dospělých týmech FK mohl být jeho součet ještě mnohem vyšší. Neméně úspěšně mu sekundovali Náhlovský s 25 góly, Dlouhý (22) a Nedošetko (21). Není tedy náhodou, že spolu s Tvrdým a Eichlerem poměrně často nahlédli i do dospělého fotbalu buď v dresu divizního Áčka či jeho rezervy.
Dalším stavebním kamenem schodiště na krajský Olymp je nekorunovaný král kabiny – brankář Malík. Pouhých 16 obdržených branek za celý mistrovský ročník nepotřebuje další komentář.
„Největším základem našeho úspěchu je výborná parta a hlavně dobrá tréninková morálka, kdy jsme nešli pod účast dvanácti hráčů na tréninku. Fotbal je týmová hra a klapat musí spousta věcí. Čeho si ale s Luďou ceníme nejvíc, je chuť kluků do fotbalu jako taková,“ vyzdvihnul své svěřence dosud aktivní fotbalový matador a kouč v jedné osobě Jirka Šimek. Také jeho kolega Luděk Dlouhý má díky své hráčské minulosti nastupující generaci co nabídnout. V realizačním týmu se pak oba opírají též o pomoc jeho dalších členů – vedoucího mužstva Antonína Gábra a Pavla Dlouhého. Všechny pak prý zamrzelo snad jen utkání na umělé trávě v Doubí, které dorostenci prohráli 1:0, a to jen díky podcenění soupeře, figurujícího pár příček mistrovského žebříčku pod nimi…
Dalším mužstvem, které se také mohlo pochlubit skalpem suveréna soutěže, byl na domácím hřišti FK Sedmihorky, jinak se to žádnému jinému nepodařilo! Odveta na Městském fotbalovém stadionu v Turnově už ale dopadla, jak měla, protože tady místní dorostenci neztratili ani bod! „Obě sousedská derby měla obrovský náboj a určitě také svou fotbalovou kvalitu. Takových zápasů by i v této věkové kategorie mělo být povícero,“ glosoval s nadhledem trenér Šimek.   
Ten byl za mužstvo spokojen také s podmínkami vytvářeným klubem a rovněž s výpomocí rodičů – řidičů s dopravou na zápasy v blízkém okolí. Dík patří i občasným sponzorům, mezi něž patří např. i Jan Krejza ml., jenž zprostředkoval zdařilou oslavu získání titulu „Přeborník Libereckého kraje 2013“ v restauraci tenisové haly.  Zde svůj zasloužilý triumf oslavil tento kádr: Malík – Náhlovský, Rympler, Nedošetko, Tvrdý, Eichler, Kinčl, Dlouhý, Havel, Dvořák, Korček, Peterka, Pecka, Kunst, Baudys, Moravec a Jáč.
Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

HÁZENÁ

* Mladší žákyně – Přebor Prahy. K poslednímu turnaji Přeboru Prahy v soutěžní sezoně 2012/2013 zajíždělo turnovské družstvo mladších žákyň 1. června do Bělé pod Bezdězem. V pěkné městské sportovní hale se Turnovačky utkaly se soupeřkami z dalších pěti celků. Po dobře odehraném turnaji na Vršovicích doufaly trenérky, že se dočkají podobných výkonů svých svěřenkyň také v Bělé. Bohužel, turnovské hráčky dokázaly porazit pouze házenkářky domácí. V utkání se Slávií se na konečném výsledku podepsalo zranění Týny Brožové, náskok se pak již nepodařilo dotáhnout. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží chytající Jana Krupařová, která předvedla mnoho výborných zákroků při hře a byla úspěšná i při chytání sedmimetrových hodů. (V utkání s Pardubicemi neproměnily soupeřky 4 z nařízených šesti sedmimetrových hodů, hráčky z Kobylis proměnily až čtvrtou nařízenou „sedmičku“). Nejvíce branek turnovského družstva (12) vstřelila Kristýna Brožová (pátá nejlepší střelkyně soutěže v kategorii mladších žákyň) a Žaneta Palounková (která se v této sezoně stala nejlepší exekutorkou v proměňování trestných „sedmimetrových“ hodů). Střelecky se v Bělé dařilo i Veronice Víškové, která byla úspěšná 7x.
Výsledky: TJ Turnov – Bělá pod Bezdězem 10:6 (7:2), Sokol Vršovice 5:18 (7:6), Sokol Kobylisy II 8:16 (3:8), DHC Slavia Praha 8:11 (2:6), SHK D-P Pardubice 7:13 (4:7). Sestava (branky): Krupařová J. – Brožová K. (12), Palounková Ž. (12/3), Víšková V. (7), Nosková L. (3), Hrancová A. (2/1), Homolková Z. (1), Rozkovcová A. (1/1), Berndtová E., Christovová A.
Turnovský celek skončil v soutěžním ročníku Přeboru Prahy 2012/2013 na 7. místě za všemi pěti pražskými celky a družstvem z Pardubic. Za Turnovankami skončily hráčky z Kutné Hory a Bělé pod Bezdězem.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

JUDO

n201306271605_sport_82_013_judoTURNOVŠTÍ JUDISTÉ SKONČILI JARNÍ LIGOVOU ČÁST VÍTĚZSTVÍM
Judisté TSC Turnov ukončili své jarní ligové působení. Na posledním turnaji v Mělníku podali výborný výkon, zvítězili a postoupili do finálové skupiny. Již v předešlém kole, které se konalo na pražské Folimance, naznačili, že v letošním ročníku by jim celkově dobré umístění nemělo uniknout. Trenér Radek Louda měl k dispozici osvědčený kádr složený (již tradičně) z vlastních odchovanců. Turnov nastoupil v sestavě (podle váhových kategorií): Sehnal, Mareš, Louda, Smutný, Feurich, Chlup, Baculák, Franěk, Kříž, Žižka.
Jiří Vele, hlavní trenér TSC Turnov, oddíl judo, jiri.vele@seznam.cz

ORIENTAČNÍ BĚH

ORIENTAČNÍ BĚŽCI Z TURNOVSKÉHO GYMNÁZIA PATŘÍ DO REPUBLIKOVÉ ELITY
Ve středu 5. června se výprava orientačních běžců z turnovského gymnázia vydala do Plané nad Lužnicí na celostátní finále Přeboru škol v orientačním běhu. Mezi šestnácti základními školami bylo nakonec nejlepší Gymnázium Turnov. V kategorii středních škol (také 16 týmů) turnovské gymnázium obsadilo místo třetí. Do republikového kola tým postoupil z kola krajského, které se konalo v Liberci 24. května. Z města pod Ještědem přivezla žákovská i středoškolská kategorie první místo, což znamenalo, že spolu se ZŠ Studenec a jabloneckým gymnáziem bude turnovský „gympl“ reprezentovat liberecký kraj v celostátním finále. Do městečka v jižních Čechách se sjelo celkem 32 týmů, tedy téměř tři stovky žáků a studentů základních a středních škol z celé České republiky.
n201306271605_sport_83_013_obDosažené výsledky jsou bezesporu skvělou prezentací turnovského gymnázia. Úspěch je navíc lákavou pozvánkou na další ročník Přeboru škol v orientačním běhu v roce 2014, jehož celostátní kolo bude pořádáno v Turnově. 
V jednotlivých kategoriích turnovské gymnázium reprezentovali: Markéta Thořová, Lucie Medková, Lucie Veselá, Alena Linková, Johana Stárková, Martina Nejezchlebová, Tomáš Thoř, Jan Hladík, Matěj Stárek, Václav Koutek, Filip Wolf, Josef Ježek, Lukáš Procházka, Lucie Roškotová, Štěpánka Zakouřilová, Michaela Hanušová, Monika Kohlová, Bára Nejezchlebová, Patrik Horák, Jan Hájek, Pavel Němeček a Adam Sklenář.
Konečné pořadí družstev:
Dan Strnad, strnad@gytu.cz

ŠACHY

n201306271606_sport_84_013_sachyObec Modřišice Podháj společně s ŠK Zikuda Turnov uspořádali v sobotu 8. června šachový turnaj „O Rohozecký soudek“ v rapid šachu, kterého se zúčastnilo téměř 50 hráčů. Celkovým vítězem a výhercem hlavní ceny se stal Ing. Zdeněk Maršálek z ŠK Zikuda Turnov.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.