V rámci oslav 25. výročí listopadových událostí 1989 starosta Turnova Tomáš Hocke ocenil medailí starosty třináct osobností listopadových dnů, jak řekl, především těch, kteří stáli v čele občanských aktivit i v době, kdy vítězství demokracie a porážka komunistického režimu ještě nebyly tak jisté a bezproblémové, jak se nám to zdá dnes. Jmenovitě to jsou: první polistopadový starosta Turnova Václav Šolc, předlistopadový disident, mj. i spolutvůrce legendárního undergroundového časopisu Vokno Milan Frič, aktivisté Josef Kunetka, Milan Brunclík, Daniela Weissová, Ivan Kunetka, Vojtěch Žák in memoriam (za něho medaili převzal jeho syn Tomáš Žák), Tomáš Štecher in memoriam (za něho medaili převzala jeho dcera Dita Veselá), Jiří Studený – již téměř zapomenutý moderátor listopadových dnů, Zdeněk Fišer, Vojtěch Dohnal, Václav Hájek a Petr Vydra.
Václav Šolc: „Beru to jako ocenění ne své práce, ale všech dalších, kteří se v té době angažovali. Poděkovat chci i stovkám občanů, kteří pravidelně přicházeli na náměstí nás podpořit.“
Josef Kunetka: „Z pohledu dneška to vypadá jako poklidný přechod od totality k demokracii, ale musíte si uvědomit, že jsme v Turnově tehdy měli šestitisícovou posádku Rudé armády a že tu byla v utajení spousta agentů KGB, někteří i s českým občanstvím. Došlo mně až později, co všechno se mohlo stát.“ (Kunetka byl „Michalem Kocábem Turnova“, především on se zasloužil, že odsud sovětská posádka odešla jako jedna z prvních v republice už 28. května 1990.)
Daniela Weissová: „Ocenění patří všem, kteří tenkrát jakýmkoli podílem pracovali proti režimu. Z dobových fotografií je vidět, jak šedý, rozbořený a ošklivý byl tehdejší Turnov a jak město od té doby zkrásnělo. Podle mě si málo považujeme toho, že žijeme v demokratické zemi, už třeba s přihlédnutím k tomu, co se děje nyní na Ukrajině.“
Ivan Kunetka: „Až když jsme šli s několika odvážlivci na radnici za tehdejším předsedou národního výboru Vlnou, který nám hrozil pistolí, jsem si uvědomil, na jak tenkém ledě jsme se pohybovali. Listopadový přerod společnosti pro mě definitivně symbolicky skončil odstřelením sovětského paneláku v kasárnách.“
Jiří Studený: „I když již dlouhá léta v Turnově nežiji, je mně stále blízký. Chtěl bych připomenout, že listopad 1989 je také vznikem občanské společnosti, kterou já považuji za jednu z nejdůležitějších součástí demokratického zřízení. Zárodky jejího vzniku tady byly již měsíce před listopadem, v Turnově to byl třeba Folkový klub a další aktivity. Z dění té doby jsem si odnesl pocit hrdosti, sebeúcty, odhodlání a hlavně tehdy nový pocit svobody a práva vzít život do svých rukou…“