BAREVNÝ DEN A SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NAUČNÉ STEZKY

0

Sobota 27. června již ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova zahájí sérii pravidelných sobotních akcí až do konce prázdnin. Návštěvníky areálu, který je největším dětským přírodním zábavním parkem v republice, postupně čekají nové akce, jako je barevný den, procházka životem na zeměkouli, pohádková sobota, hlavně pro kluky bude připravena hra na vojáky, v srpnu se uskuteční tradiční Slavnosti slámy orámované Rajčatovou bitvou. „Letos o prázdninách chceme návštěvníky přilákat na nové akce, které tu nikdy nebyly, a připomenout ty tradiční, jako je třeba Rajčatová bitva. Zatím bojujeme hlavně s počasím, v červnu jsme museli některé akce pro mateřské školy, které připravujeme ve všedních dnech, pro nepřízeň počasí odvolat. Všichni ale doufáme, že prázdniny už budou slunečné a teplé,“ řekl manažer areálu Erik Černý.

V sobotu 27. června je pro návštěvníky připraven Barevný den. Od 10.00 hodin jsou připraveny soutěže pro děti a tvůrčí dílny, připravena je i rodinná soutěž. „Stačí, aby tři členové rodiny přišli sladěni ve stejné barvě, a mohou soutěžit o sadu tělových barev,“ přiblížil Erik Černý.

V sobotu čeká areál Šťastné země také jedna slavnost. Ve 14.30 hodin bude za účasti pozvaných hostů otevřena nová naučná stezka. Nese název „Prožitkový geopark Český ráj ve Šťastné zemi“. Stezka je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. „Stezka se nachází v dolní, zalesněné části areálu, kterým protéká potok, a jsou tam i skály. Kromě poučení zde návštěvníci v letních vedrech najdou i osvěžující stín,“ uvedl Erik Černý. Naučná stezka je tvořena místy pro oddech, jsou zde také netradiční informační tabule, příchozí tu uvidí ukázky hornin, děti si budou moci vyzkoušet, jak se proplavuje písek, pro odvážné je tu připraven přechod po kůlech přes rybníček, na skále stojí dřevěný hrad s vysutým mostem…

Stezka je realizována v rámci projektu „Prožitkový geopark  – nové cesty k dějinám země a vývoji krajiny“ ve spolupráci s Geo-Naturpark Bergstrasse-Odenwald a Muzeem Českého ráje v Turnově. Projekt i stezka jsou realizovány díky finanční podpoře DBU (Německá nadace pro životní prostředí – Deutsche Bundesstiftung Umvelt).

 

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova je pro návštěvníky otevřena každý den od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin. Vloni sem na různé akce zavítalo zhruba 60 tisíc lidí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.