OPRAVA MOSTU NAD PRŮTAHEM V NÁDRAŽNÍ ULICI UKÁZALA PROBLÉMY TURNOVSKÉ DOPRAVY V PLNÉ ŠÍŘI

0

Konec planých řečí, je třeba jednat, chtělo by se rázně zvolat po několika dnech, kdy platí uzavírka v turnovské Nádražní ulici na mostě přes silniční průtah městem. Chcete-li jet od nádraží, resp. z Přepeř, Pěnčína či Ohrazenic na Daliměřice, musíte se po mostě přes průtah vydat do Sobotecké ulice, projet kruhovou křižovatkou kolem Baťovny a pokračovat Palackého ulicí až na kruhový objezd na křižovatce Nádražní a Bezručovy ulice (tak je objížďka značena). Můžete také průtahem projet k Lidlu a tam se otočit na kruhovém objezdu a vrátit se k nádraží a pokračovat na Daliměřice.

Tato objížďka přes centrum města má za následek dlouhé kolony čekajících a popojíždějících vozidel, jen těch nadávek, co řidiči utrousí, protože kolona většinou končívá nad židovským hřbitovem. Pravda, řidiči znalí poměrů použijí úzkou silničku z Přepeřské kolem Kamaxu a fotbalového hřiště do Palackého ulice, na Daliměřice se lze dostat také po silničce z Ohrazenic kolem hřbitova k rohozeckému pivovaru. Řidičům, kteří respektují dopravní značení objížďky, ale nezbude nic jiného, než se smířit s jízdou přes centrum města.

Oprava mostu a komunikace přes průtah v Nádražní ulici bude sice trvat jen pár dnů, nicméně tato situace ukázala opět v celé šíři problémy zdejší dopravy. Motorizace stále stoupá, je načase se opravdu intenzivně věnovat možnosti napojení na průtah městem v oblasti Ohrazenic (u autosalonu Ford), či ve Fučíkově ulici. Jinými slovy, urychleně oprášit již před lety uvažované modely. Lidé v Nádražní ulici si zklidnění dopravy zaslouží. Auta jedoucí od Ohrazenic a okolních spádových obcí zde úplně zbytečně dopravu zatěžují. A nemusela by!

 

Nabízejí se dvě řešení, která nebudou stát miliardy, a přesto těžce dopravně zkoušenému Turnovu pomohou. Jedním z nich je nájezd na průtah v oblasti Ohrazenic, tím druhým je zkapacitnění komunikace z Valdštejnska kolem tří rybníků do Bělé. Potom se snad na začátku Hluboké ulice bude moci objevit dopravní značka zakazující průjezd nákladních vozidel nad 3,5 tuny! Obě tato řešení, když se jimi bude někdo kompetentní zabývat a budou brána jako priority, jsou řešitelná v horizontu tohoto funkčního období zastupitelstva. Nebude to cesta snadná, ale jen přihlížet dopravnímu chaosu a nedělat nic, to by bylo mnohem horší.

 

Nebo to vidíte jinak?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.