O ZPOPLATNĚNÍ PARKOVÁNÍ V NÁDRAŽNÍ ULICI ROZHODNOU ZASTUPITELÉ

0

O petici občanů, zejména ze čtvrti u nádraží a přilehlých Ohrazenic, která důrazně protestuje proti záměru zpoplatnění parkování v Nádražní ulici, jsme již na stránkách TvA informovali (ZDE). Lidem se nelíbí předně ta skutečnost, že by kvůli zaparkování na pár minut, co obnáší nákup v trafice nebo v lékárně, museli běhat nějakých sto metrů k parkovacímu automatu, což zdejší obchodníci vyhodnotili tak, že místo, aby řidiči riskovali pokutu, když si do obchodu jen odskočí, pojedou dál k nejbližšímu supermarketu. „Nejde ani tak o tu pětikorunu za první hodinu stání, jako o čas,“ říkají. Další z argumentů proti zpoplatnění je ta skutečnost, že hodně řidičů namísto platby za parkování auto odstaví v sídlišti nebo u dopravního terminálu, kde je stání zdarma.

O zpoplatnění parkování hlasováním rozhodla dopravní komise města, která je poradním orgánem rady města. Zpoplatnění se ale nelíbí místostarostovi Špetlíkovi ani exstarostce Maierové. „Dělat zásadní rozhodnutí v době, kdy v lokalitě u nádraží není k dispozici větší odstavná plocha, jako je třeba v centru města u autobusového nádraží, je podle mě předčasné,“ řekla na veřejném únorovém zasedání Hana Maierová.
„Minimálně první půlhodina by měla být zdarma, město by mělo podporovat místní obchodníky, podívejte se, kolik krámů je po novém roce prázdných,“ připomněl zastupitel Karel Jiránek. Zastupitelka Martina Pokorná navrhla, aby o zpoplatnění rozhodlo zastupitelstvo, resp. aby doporučilo radním města, v jejichž kompetenci rozhodnutí je, jak mají rozhodnout. To se setkalo se souhlasem většiny zastupitelů. Starosta Tomáš Hocke navrhl vrátit se k problematice a případně i rozhodnout na březnovém veřejném zasedání (28. března).

Připomeňme, že petici proti zpoplatnění podepsalo na 300 lidí a naprostá většina zdejších obchodníků. Diskutabilní nicméně zůstává skutečnost, že stání v Nádražní ulici trvale blokuje zhruba 15 aut, která zde trvale odstavují zde bydlící občané a někdy i samotní obchodníci. Proto někteří navrhují parkování v této ulici zpoplatnit, ale první hodinu nechat zdarma, například za pomoci parkovacích kotoučů. Už třeba proto, že jen nechat současnou situaci tak, jak je, problémy zdejších lidí, kteří by zde rádi zaparkovali, ale místa jsou trvale blokována, moc neřeší.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.