NOVOROČNÍ NOC A PRVNÍ MIMINKO

0

Silvestrovská noc v Turnově proběhla podle velitele městské policie Luboše Trucky celkem v poklidu, strážníci řešili jen drobné přestupky způsobené alkoholem, o půlnoci na náměstí byla jen hrstka lidí. Rušněji bylo podle Trucky o svátcích, kdy strážníci mj. brzo ráno na Štědrý den řešili incident v provozovně čerpací stanice Robin Oil. „Tentokrát nám ani nikdo nepřemísťoval v noci dopravní značky, bujaré veselí odneslo jen pár odpadkových košů. Také jsme několikrát museli upozorňovat lidi, že fotografovat se uvnitř kašny s novou vánoční světelnou výzdobou není ten úplně nejlepší nápad,“ doplnil Trucka.

Klidnou silvestrovskou noc měli také policisté ze zdejšího oddělení. Podle jejich velitele Milana Drahoňovského řešili pouze jednu menší potyčku v restauraci Divizna a na novoroční ráno nezvanou návštěvu v jenom odstaveném kamionu Na Lukách.

V rámci Libereckého kraje byli v pohotovosti také záchranáři a hasiči. Na území kraje sanitky vyjížděly ke sto deseti případům. První vážnější silvestrovské zranění zaznamenala záchranná služba už 30. prosince, kdy mladému muži v České Lípě utrhla petarda část prstů. Dalším postiženým byl nezletilý chlapec, kterému vybouchla petarda v ruce na silvestra. S těžkým zraněním obličeje a oka skončil v nemocnici. Před půlnocí ještě ošetřovala podle Deníku záchranná služba muže na Jablonecku, který se popálil na obličeji a ruce při vyhazování vzníceného vánočního stromečku. V prvních dvou hodinách roku 2017 vyjížděli záchranáři v celém Libereckém kraji celkem k osmi zraněním způsobeným pyrotechnikou, k žádnému nedošlo na Turnovsku.

Záchytka krajské liberecké nemocnice přijala podle mluvčího Václava Řičáře na silvestra první klienty už ve 20.30 hodin, velkou skupinu sedmi lidí přivezli policisté na záchytku dvě hodiny po půlnoci. Celkem strávilo na záchytné stanici KNL noc 11 opilců. Živo bylo v úrazové ambulanci. „Celkem bylo hospitalizováno 13 zraněných, velká část zranění souvisí s oslavami konce roku. Jeden mladý muž přišel o prst kvůli neopatrné manipulaci s dělobuchem, čtyři lidé si způsobili zranění při lyžování. Velmi vážné zranění měli dva účastníci autonehody, přičemž řidič podle prvních výsledků měl v krvi více než dvě promile alkoholu, další zranění například uklouzli na schodech,“ vypočítává Řičář.

Na silvestra začaly zásahy hasičů v Libereckém kraji hodně brzy. K první události vyjížděli již 12 minut po půlnoci, a to k hořícím plastovým kontejnerům v České Lípě. Do 23.50 hodin zasahovali u 13 událostí, z toho u šesti požárů, dvou dopravních nehod (jedna byla ve Frýdštejně), dvou technických pomocí, jednoho úniku ropných látek, dvakrát šlo o planý poplach. Podle mluvčí Zdenky Štrauchové přechod do nového roku nebyl pro hasiče v Libereckém kraji nijak dramatický. Od půlnoci do novoročního rána zasahovali u pěti událostí.

První miminko se v liberecké krajské nemocnici narodilo 1. ledna 2017 v 10.15 hodin. Je to kluk a jmenuje se Tadeáš, váží 3.720 g a měří 52 cm.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.